Taniqli aktrisa Ketrin O’Hara 71 yoshida vafot etdi
Kecha, 30-yanvar kuni, taniqli aktrisa Ketrin O’Hara 71 yoshida vafot etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda uning agenti ommaviy axborot vositalariga ma’lum qilgan. Ketrin O’Hara Amerika va Kanada fuqarosi bo‘lib, u ayniqsa, “Uyda yolg‘iz” filmidagi Kevinning onasi — Keyt MakKalister obrazi orqali mashhurlikka erishgan.
Ushbu filmda Kevin tasodifan uyda yolg‘iz qoladi va o‘g‘rilarga qarshi kurash olib boradi. Onasi esa o‘g‘lini qutqarish uchun uyga qaytishga shoshiladi.
Aktrisa 1992-yilda suratga olingan filmning ikkinchi qismida ham shu rolni davom ettirgan. Ketrin O’Haraning ijodiy faoliyati 1970-yillarning o‘rtalarida Kanadada boshlangan.
U nafaqat aktrisa, balki ssenariy muallifi sifatida ham faoliyat yuritgan. Aynan ssenariy yozishdagi muvaffaqiyatlari tufayli 1982-yilda “Emmi” mukofotiga sazovor bo‘lgan.
2010-yillarning o‘rtalarida O’Hara yana katta mashhurlikka erishdi. U “Shitts Krik” nomli komedik serialda asosiy rollardan birini ijro etib, yangi avlod muxlislarini ham o‘ziga jalb qildi.
Mazkur serial 2015–2020-yillarda namoyish etilib, jami 6 mavsumdan iborat bo‘lgan. Aktrisa so‘nggi yillarda ham ijod qilishda davom etdi.
Masalan, 2025-yilda “The Studio” serialida ishtirok etgani qayd etiladi. Shuningdek, “Uyda yolg‘iz” filmi hanuzgacha Yangi yil mavsumi uchun eng mashhur filmlardan biri bo‘lib, turli telekanallar va platformalarda muntazam namoyish qilinadi.

Известная актриса Кэтрин О’Хара скончалась в возрасте 71 года
Вчера, 30 января, известная актриса Кэтрин О’Хара скончалась в возрасте 71 года. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщил её агент средствам массовой информации. Кэтрин О’Хара была гражданкой США и Канады, и особенно прославилась благодаря роли матери Кевина — Кейт МакКалистер — в фильме «Один дома».
В этом фильме Кевин случайно остаётся дома один и борется с ворами. Его мать спешит вернуться домой, чтобы спасти сына.
Актриса также продолжила эту роль во второй части фильма, снятой в 1992 году. Творческая деятельность Кэтрин О’Хары началась в середине 1970-х годов в Канаде.
Она была не только актрисой, но и сценаристом. Именно благодаря успехам в написании сценариев в 1982 году она была удостоена премии «Эмми».
В середине 2010-х годов О’Хара вновь достигла большой популярности. Она сыграла одну из главных ролей в комедийном сериале «Шиттс Крик», привлекая внимание нового поколения поклонников.
Этот сериал выходил с 2015 по 2020 год и состоял из 6 сезонов. Актриса продолжала творческую деятельность и в последние годы.
Например, в 2025 году она участвовала в сериале «The Studio». Кроме того, фильм «Один дома» до сих пор остаётся одним из самых популярных фильмов на новогодний сезон и регулярно показывается на различных телеканалах и платформах.