Yorqinxo‘ja Umarov: "Eng zo‘r futbolchi — Ronaldu"
Krishtianu Ronaldu va Lionel Messi haqidagi bahslar futbol muxlislari orasida eng ko‘p muhokama qilinadigan mavzulardan biridir. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xonanda Yorqinxo‘ja Umarov esa bu borada o‘z aniq fikriga ega. Uning fikricha, Krishtianu Ronaldu dunyoning eng yaxshi va afsonaviy futbolchisi.
Xonandaga "Siz uchun eng zo‘r futbolchi kim?" degan savol berilganda, u shunday javob bergan: "Albatta, Krishtianu Ronaldu". Yorqinxo‘ja Umarovning ta’kidlashicha, Ronalduda boshqa futbolchilarda kam uchraydigan sifatlar mujassam.
U o‘zining mehnatsevarligi, intizomi va iroda kuchi bilan ajralib turadi. "Ronalduning 40 yoshga yaqinlashganiga qaramay, u hali ham yuqori darajada o‘ynashda davom etmoqda.
Uning gollari soni mingga yaqinlashib bormoqda. Buning barchasi uning mashaqqatli mehnati va qat’iyatining natijasidir", — deydi xonanda.

Яркинходжа Умаров: "Лучший футболист — Роналду"
Споры о Криштиану Роналду и Лионеле Месси — одна из самых обсуждаемых тем среди футбольных болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Певец Ёркинхожа Умаров имеет своё чёткое мнение по этому поводу. По его мнению, Криштиану Роналду — лучший и легендарный футболист мира.
Когда певцу задали вопрос: «Кто для вас лучший футболист?», он ответил: «Конечно, Криштиану Роналду». По словам Ёркинхожи Умарова, у Роналду есть качества, которые редко встречаются у других футболистов.
Он выделяется своей трудолюбивостью, дисциплиной и силой воли. «Несмотря на то, что Роналду приближается к 40 годам, он продолжает играть на высоком уровне.
Количество его голов приближается к тысяче. Всё это результат его упорного труда и решимости», — говорит певец.