Aktrisa Marjona Mirzaliyeva 32 yoshga to‘ldi
Ushbu yangilikni u Instagram sahifasiga joylagan videopostlari orqali e’lon qildi. Videolaridan birida "Alhamdulillah, yana bir yoshga ulg‘aydik" deb yozgan bo‘lsa, boshqa bir videoda "Tabriklar boshlandi, hammaga rahmat!" degan izoh qoldirgan.
Muxlislari va obunachilari uni tavallud kuni bilan qizg‘in qutlab, samimiy tilaklar bildirishdi. Marjona Mirzaliyeva 1994 yilda Surxondaryo viloyatida tug‘ilgan.
U oilada uch farzandning kenjasi, bir opasi va bir akasi bor. Aktrisa O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetini tamomlagan.

Актрисе Маржоне Мирзалиевой исполнилось 32 года. Об этом сообщил Zamin.uz.
Эту новость она объявила через видеопосты, размещённые на своей странице в Instagram. В одном из видео она написала: "Альхамдулиллях, мы стали на год старше", а в другом оставила комментарий: "Поздравления начались, всем спасибо!"
Её поклонники и подписчики тепло поздравили её с днём рождения и выразили искренние пожелания. Маржона Мирзалиева родилась в 1994 году в Сурхандарьинской области.
В семье она младшая из трёх детей, у неё есть одна сестра и один брат. Актриса окончила Государственный университет мировых языков Узбекистана.
Она стала известна широкой публике благодаря сериалу "Кодирхон" и завоевала любовь зрителей. В феврале 2022 года Маржона вышла замуж за Тохира Абдуллаева.