Mashhur o‘zbek vineri, stendapchi va aktrisa Aziza Abdullayeva yaqinda “O‘zimizning gap” loyihasida ishtirok etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U shou-biznes olamiga kirib kelishi, shaxsiy qiyinchiliklari va kelajakdagi maqsadlari haqida so‘zlab berdi. Abdullayeva Samarqand viloyatining Kattaqo‘rg‘on tumanida tug‘ilgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, uning hazil tuyg‘usi marhum otasidan meros qolgan. Bu esa uni Estrada va sirk san’ati kollejida ta’lim olishga undagan.
Aktrisa faoliyatining boshida o‘smirlik chog‘ida radio va televideniyeda ko‘rinish berishni boshlaganini aytdi. O‘qishni tamomlagach, oilaviy majburiyatlar tufayli ona shahriga qaytgan.
Biroq san’atga bo‘lgan muhabbati hech qachon so‘nmadi. Turmush qurib, farzandli bo‘lgach, u orzularini ro‘yobga chiqarish uchun Toshkentga qaytdi.
Bu yerda oliy ma’lumot olishni boshladi va mashhur “Dugonalar” shousining ijodiy guruhiga qo‘shildi. Hamkasblari bilan birga ishlash davomida ssenariy yozish va ijtimoiy tarmoqlar uchun kontent yaratish bo‘yicha o‘z mahoratini oshirdi.
Intervyu davomida Abdullayeva shaxsiy hayotidagi qiyinchiliklarga ham to‘xtaldi. Jumladan, ajrashuvi va haddan tashqari ishonuvchanlik tufayli yuzaga kelgan muammolarni ochiq gapirdi.
U o‘zining soddaligi ko‘pincha boshqalar tomonidan aldanishiga sabab bo‘lganini tan oldi. Shunga qaramay, u professional rivojlanishiga e’tibor qaratishda davom etmoqda va ishiga sodiq qolmoqda.
Bu esa shou-biznesda va shaxsiy hayotda chidamlilik muhimligini ko‘rsatadi. 2026 yil 23 martda e’lon qilingan ushbu intervyu virusga aylangan videolar ortidagi ayolning samimiy qiyofasini ochib beradi.

Азиза Абдуллаева рассказала о своем входе в шоу-бизнес и трудностях, с которыми она столкнулась
Известная узбекская вайнерша, стендапчица и актриса Азиза Абдуллаева недавно приняла участие в проекте «Наш разговор». Об этом сообщило Zamin.uz.
Она рассказала о своем входе в мир шоу-бизнеса, личных трудностях и будущих целях. Абдуллаева родилась в Кattaqo'rg'onском районе Самаркандской области.
По ее словам, чувство юмора она унаследовала от покойного отца. Именно это побудило ее поступить в колледж эстрадного и циркового искусства.
Актриса отметила, что в начале своей карьеры, еще в подростковом возрасте, начала появляться на радио и телевидении. После окончания учебы она вернулась в родной город из-за семейных обязанностей.
Однако любовь к искусству никогда не угасала. После замужества и рождения детей она вернулась в Ташкент, чтобы реализовать свои мечты.
Здесь она начала получать высшее образование и вошла в творческую группу популярного шоу «Дугоналар». В процессе работы с коллегами она совершенствовала свои навыки в написании сценариев и создании контента для социальных сетей.
В ходе интервью Абдуллаева также коснулась трудностей в личной жизни. В частности, она открыто рассказала о проблемах, возникших из-за развода и чрезмерной доверчивости.
Она признала, что ее простота часто становилась причиной того, что другие обманывали ее. Тем не менее она продолжает уделять внимание профессиональному развитию и остается верной своему делу.
Это демонстрирует важность стойкости как в шоу-бизнесе, так и в личной жизни. Опубликованное 23 марта 2026 года интервью раскрывает искренний облик женщины, стоящей за вирусными видео.