Alisher Uzoqov Do'stlik ordeni bilan taqdirlanganidan hayajonini yashirmadi
O'zbekiston kinosi va teatr san'atining taniqli vakili Alisher Uzoqov davlatimiz tomonidan yuksak e'tirof etilib, Do'stlik ordeni bilan taqdirlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu quvonchli voqeadan so'ng san'atkor o'zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida qalbidagi samimiy kechinmalarini muxlislari bilan o'rtoqlashdi. Aktyorning qayd etishicha, bunday nufuzli mukofotni qabul qilib olish lahzalari u uchun unutilmas va hayajonli kechgan.
Ijodkor o'z murojaatida taqdirlash marosimi davomida butun bolaligi, san'at olamiga kirib kelishi va ko'p yillik mehnatlari birma-bir ko'z oldidan o'tganini ta'kidladi. Uning so'zlariga ko'ra, erishilgan ushbu natija nafaqat quvonch, balki ko'zda yosh qalqiydigan darajadagi kuchli hayajonni ham hadya etgan.
Alisher Uzoqov o'z mehnatining davlat darajasida munosib baholanganidan boshi ko'kka yetganini yashirmadi. Shu bilan birga, san'atkor Prezident Shavkat Mirziyoyev tomonidan berilgan ushbu yuksak mukofot uning zimmasiga katta mas'uliyat yuklashini ham alohida qayd etdi.
U o'z muvaffaqiyatlarida beqiyos hissa qo'shgan ota-onasi, bilim va tajriba bergan ustozlari hamda yillar davomida birga ishlagan hamkasblariga minnatdorlik bildirdi. Rejissyorlar va barcha ijodiy jamoa a'zolarining mehnati ushbu mukofot ortida turganini e'tirof etgan aktyor, kelgusida ham xalqimiz uchun sifatli ijodiy namunalar taqdim etishda davom etishini ma'lum qildi.

Алишер Узоков не скрыл волнения после награждения орденом Дружбы
Известный представитель кино и театрального искусства Узбекистана Алишер Узоков был высоко отмечен государством и награжден орденом «Do'stlik». Об этом сообщает Zamin.uz.
После этого радостного события артист поделился своими искренними переживаниями с поклонниками на страницах в социальных сетях. По словам актера, моменты получения такой престижной награды стали для него незабываемыми и волнительными.
В своем обращении творец отметил, что во время церемонии награждения перед его глазами одно за другим пронеслись всё его детство, приход в мир искусства и многолетний труд. По его словам, достигнутый результат принес не только радость, но и сильное волнение до слез.
Алишер Узоков не скрыл, что безмерно горд тем, что его труд был достойно оценен на государственном уровне. В то же время артист особо отметил, что эта высокая награда, врученная Президентом Шавкатом Мирзиёевым, возлагает на него большую ответственность.
Он выразил благодарность родителям, внесшим неоценимый вклад в его успехи, наставникам, давшим знания и опыт, а также коллегам, с которыми работал на протяжении многих лет. Признав, что за этой наградой стоит труд режиссеров и всех членов творческого коллектива, актер сообщил, что и впредь продолжит представлять качественные творческие образцы для нашего народа.