Liverpool Realdan Rodrigoni sotib olmoqchi
«Liverpul» transfer bozorida «Real» jamoasining hujumchisi Rodrigoni sotib olish uchun kurash olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AS nashrining xabar berishicha, mersisaydliklar 24 yoshli braziliyalik futbolchini jamoaning asosiy hujumchisi sifatida ko‘rishni istaydi. Ma’lumotlarga ko‘ra, «Liverpul» Rodrigoni 2020 yilda, jamoa bosh murabbiyi Yurgen Klopp bo‘lgan paytda ham sotib olishga harakat qilgan.
So‘nggi yillarda «Liverpul» transfer bozorida «Real» bilan bir nechta futbolchilar uchun raqobatda mag‘lub bo‘lgan. Endi esa «qizillar» «ko‘klar» jamoasidan Rodrigoni o‘z safiga qo‘shishni maqsad qilgan.
Transfermarkt sayti Rodrigoning qiymatini 90 million yevro deb baholaydi. Klub jahon chempionatida braziliyalik futbolchi kam maydonga tushgan.
Ushbu holat uning jamoada o‘ynash vaqtining cheklanganligini ko‘rsatadi. «Liverpul» esa Rodrigoni o‘z tarkibiga qo‘shib, hujum chizig‘ini kuchaytirishni xohlamoqda.

Ливерпуль хочет купить Родриго у Реала
«Ливерпуль» ведет борьбу за покупку нападающего «Реала» Родриго на трансферном рынке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания AS, мерсисайдцы хотят видеть 24-летнего бразильского футболиста основным нападающим команды. Согласно данным, «Ливерпуль» пытался подписать Родриго еще в 2020 году, когда главным тренером команды был Юрген Клопп.
В последние годы «Ливерпуль» проигрывал в борьбе с «Реалом» за нескольких футболистов на трансферном рынке. Теперь «красные» нацелились на то, чтобы добавить Родриго из команды «синих» в свои ряды.
Сайт Transfermarkt оценивает стоимость Родриго в 90 миллионов евро. В клубе бразильский футболист мало выходил на поле на чемпионате мира.
Эта ситуация указывает на ограниченное время его игры в команде. «Ливерпуль» же хочет усилить свою атакующую линию, добавив Родриго в свой состав.