Hujumchi Aleksandr Rudenko Podmoskovye “Ximki” jamoasining tugatilishi haqidagi xabarni qanday qabul qilgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu yangilikni ommaviy axborot vositalari orqali bilib olganini ta’kidladi. Rudenko klubning faoliyati to‘xtatilgani uchun afsusda ekanligini bildirdi.
Boshqa tomondan, u “Lokomotiv” jamoasiga o‘tganidan mamnun ekanini aytdi. Podmoskovye jamoasining moliyaviy muammolari jiddiy bo‘lib, bu ularning faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
Aleksandr Rudenko 2022 yildan 2025 yilgacha “Ximki” safida o‘ynagan. Keyinchalik u yozgi transfer oynasida “temiryo‘lchilar” bilan shartnoma imzolab, 2028 yilgacha jamoada qolishni rejalashtirgan.
Rudenko yangi jamoasi safida allaqachon “Sochi”ga qarshi o‘yinda to‘p kiritgan va jamoasining 3:0 hisobida g‘alaba qozonishiga hissa qo‘shgan. Bu voqea uning yangi jamoasida ham o‘zini yaxshi tomonlama ko‘rsatayotganidan dalolat beradi.

Руденко сожалеет о завершении Химок, счастлив в Локомотиве
Нападающий Александр Руденко рассказал, как он воспринял новость о расформировании подмосковной команды “Химки”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что узнал эту новость через средства массовой информации. Руденко выразил сожаление по поводу прекращения деятельности клуба.
С другой стороны, он сказал, что рад переходу в команду “Локомотив”. Финансовые проблемы подмосковной команды были серьезными и негативно сказались на их деятельности.
Александр Руденко играл за “Химки” с 2022 по 2025 год. Позже он подписал контракт с “железнодорожниками” в летнее трансферное окно и планировал остаться в команде до 2028 года.
Руденко уже забил гол в матче против “Сочи” за свою новую команду и способствовал победе своей команды со счетом 3:0. Этот факт свидетельствует о том, что он хорошо проявляет себя в новой команде.