Poytaxtning “Dinamo” futbolchisi Bitello Jerson Santosning “Zenit”ga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kecha braziliyalik yangi futbolchi rasmiy o‘yinlarda yangi jamoasi safida debyut qildi. Bitello “Flamengo”da o‘ynagan paytda u “Gremio” jamoasida o‘ynaganini va ular o‘rtasida raqobat bo‘lganini aytdi.
U shuningdek, bunday darajali futbolchining Rossiya chempionatiga kelishi yaxshi holat ekanligini ta’kidladi. Bitello Jersonni shaxsan tanishini va uning o‘yinlarini doimiy ravishda kuzatib borishini ma’lum qildi.
Jerson Santos “Flamengo”dan iyul oyida 25 million yevroga sotib olingan. Braziliyalik yarim himoyachi bilan “Zenit” jamoasi besh yillik shartnoma imzoladi.
Ushbu transfer Rossiya futbolining sifatini oshirishga xizmat qiladi va jamoaga yangi imkoniyatlar beradi. Futbolchi o‘zining yangi jamoasida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishi kutilmoqda.

Bitello: Джерсон приезжает в Россию — хорошая новость
Игрок "Динамо" из столицы Бителло высказал свои мысли о переходе Джерсона в "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вчера бразильский новый футболист дебютировал в официальных играх в составе своей новой команды. Бителло отметил, что когда он играл в "Фламенго", он играл в "Гремио" и между ними была конкуренция.
Он также подчеркнул, что приход такого уровня футболиста в российский чемпионат является хорошим событием. Бителло сообщил, что лично знает Джерсона и постоянно следит за его играми.
Джерсон Сантос был куплен у "Фламенго" в июле за 25 миллионов евро. Команда "Зенит" подписала пятилетний контракт с бразильским полузащитником.
Этот трансфер будет способствовать повышению качества российского футбола и даст команде новые возможности. Ожидается, что футболист покажет успешную игру в своей новой команде.