Makhachqaladagi Dinamo jamoasining hujumchisi Hamid Agalarov Premyer liga doirasida Spartakga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi hakamlik haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar so‘nggi dam olish kunlari birinchi tur doirasida uchrashishdi. Agalarovning fikricha, hakamlikni muhokama qilishning hojati yo‘q.
U hakam yaxshi ish olib bordi deb hisoblaydi. Agar uning jamoasi o‘yinchisi qoidabuzarlik qilgan bo‘lsa, buning aybi hakamda emas.
Yoki raqib ofsayddan gol urib, u bekor qilinganda ham ayb hakamda emas. Bu haqda Sport-Express nashri xabar berdi.
O‘yindan so‘ng hakam Vasiliy Kazartsev tanqidlarga uchradi. U Spartakning to‘rtta golini bekor qildi va bir nechta bahsli vaziyatlarda penalti tayinlamadi.
Eslatib o‘tamiz, Makhachqaladagi Dinamo jamoasi mehmon sifatida Spartakdan 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ikkinchi turda esa ular yana mehmon maydonda Orenburgga qarshi o‘ynaydi.

Нападающий "Динамо" сказал, что он доволен работой судьи
Нападающий команды Динамо из Махачкалы Хамид Агаларов ответил на вопрос о судействе в матче против Спартака в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды встретились в минувшие выходные в рамках первого тура. По мнению Агаларова, обсуждать судейство нет необходимости.
Он считает, что судья хорошо справился с работой. Если игрок его команды нарушил правила, то в этом нет вины судьи.
Или если соперник забил гол из офсайда, и он был отменен, то тоже вина судьи отсутствует. Об этом сообщает издание Sport-Express.
После матча судья Василий Казартцев подвергся критике. Он отменил четыре гола Спартака и не назначил несколько спорных пенальти.
Напомним, что команда Динамо из Махачкалы проиграла Спартаку со счетом 0:1 в качестве гостя. Во втором туре они снова сыграют на выезде против Оренбурга.