Agalarov: O‘tgan mavsum ham tushib qolish haqida gap bor edi
Mahachkalinsk shahrining Dinamo klubining hujumchisi Hamid Agalarov o‘z klubi va uning Rossiya Premer Ligasidan tushib qolishi mumkinligi haqidagi ekspert fikrlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, bu gaplar o‘tgan mavsumda ham aytilgan edi. Hamid bu kabi tanqidlarga javob berish yoki xafa bo‘lishning hojati yo‘qligini ta’kidladi.
O‘tgan mavsum Dinamo jamoasi uchun Premer Ligada debyut mavsumi bo‘ldi. Jamoa musobaqani 11-o‘rinda yakunladi va oldindan o‘yinlar orqali qulay o‘rinni egallab, tushib qolishdan himoyalangan edi.
Yangi mavsumning birinchi turida Dinamo mehmonlarda Spartak jamoasiga minimal hisobda mag‘lub bo‘ldi. Umuman olganda, Hamid Agalarov o‘z jamoasiga ishonch bildirar ekan, kelgusida yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilishini aytdi.
U klubi uchun muhim bo‘lgan har bir o‘yinda o‘zini to‘liq bag‘ishlashga tayyor ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, jamoa tarkibini yaxshilash va yangi mavsumda yuqori o‘rinlarni egallashga harakat qilishlarini bildirdi.

Агаларов: В прошлом сезоне тоже шла речь о вылете
Нападающий махачкалинского клуба «Динамо» Хамид Агаларов высказал свое мнение о возможном вылете своего клуба и о мнениях экспертов по этому поводу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что эти разговоры звучали и в прошлом сезоне. Хамид отметил, что нет необходимости реагировать на такие критики или обижаться.
Прошлый сезон стал дебютным для команды «Динамо» в Премьер-лиге. Команда завершила соревнование на 11-м месте и заранее обеспечила себе комфортное положение, избежав вылета.
В первом туре нового сезона «Динамо» на выезде минимально уступило команде «Спартак». В целом, Хамид Агаларов, выражая доверие своей команде, сказал, что будет стремиться к лучшим результатам в будущем.
Он подчеркнул, что готов полностью отдаваться в каждой игре, важной для его клуба. Также он сообщил, что команда будет работать над улучшением состава и стремиться занять высокие места в новом сезоне.