Makhachkalinsk shahrining Dinamo jamoasi himoyachisi Idar Shumakhov Moskva Spartak jamoasining hujumchisi Anton Zabolotniy o‘yin darajasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida Zabolotniyning maydondagi imkoniyatlarini e’tirof etdi va uning uzatmalardagi aniqligi hamda raqib bilan kurashlardagi muvaffaqiyatini ta’kidladi. Dinamo jamoasi Rossiya chempionatining birinchi turida bortda Spartak bilan o‘yinda 1:0 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Shumakhovning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy uzoq masofaga uzatilgan paslarda juda samarali bo‘lib, undagi 11 ta yakka kurashdan 9 tasini yutadi. 34 yoshli hujumchi bu yozda Spartak bilan shartnoma imzolab, erkin agent sifatida jamoaga qo‘shilgan.
O‘tgan mavsumda u Khimki jamoasi safida 31 ta o‘yinda 6 ta gol urib, 6 ta golga uzatma bergan. Bu natijalar Zabolotniyning yuqori professional darajada ekanligini ko‘rsatadi va uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta ekanligidan dalolat beradi.

Шумахов: Заболотный на поле выигрывает 9 из 11 боев
Защитник команды «Динамо» из Махачкалы Идар Шумахов высоко оценил уровень игры нападающего московского «Спартака» Антона Заболотного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил возможности Заболотного на поле и подчеркнул его точность в передачах, а также успехи в единоборствах с соперниками. Команда «Динамо» в первом туре чемпионата России на выезде проиграла «Спартаку» со счетом 1:0.
По словам Шумахова, Заболотный очень эффективен в передачах на дальние расстояния и выигрывает 9 из 11 единоборств. 34-летний нападающий подписал контракт с «Спартаком» этим летом и присоединился к команде в качестве свободного агента.
В прошлом сезоне он в составе команды «Химки» провел 31 матч, забил 6 голов и отдал 6 голевых передач. Эти результаты свидетельствуют о высоком профессиональном уровне Заболотного и о том, что его вклад в команду значителен.