Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi himoyachisi Duglas Santos Rossiya klublarining Yevrokubklarga qaytish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida barcha qiyinchiliklar hal bo‘lishiga, taqiq va cheklovlar olib tashlanishiga ishonch bildirgan. Santosning so‘zlariga ko‘ra, u va jamoasi yana Chempionlar Ligasi musobaqalarida ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘lishni istaydi.
Rossiya klublari 2022 yildan buyon Yevropa miqyosidagi musobaqalarda qatnashmayapti. Shu vaqtgacha «Zenit» jamoasi 15 mavsum davomida Rossiyani turli turnirlarda muvaffaqiyatli taqdim etgan.
Jamoa UEFA Kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritgan, shuningdek, bir necha bor Chempionlar Ligasi 1/8 finaliga chiqishga erishgan. Duglas Santosning ishonchicha, yaqin kelajakda Rossiya klublari Yevropada yana o‘z o‘rnini topadi va «Zenit» o‘zining kuchli raqobatchi sifatida namoyon bo‘ladi.

Дуглас Сантос верит в возвращение российских клубов
Защитник петербургского «Зенита» Дуглас Сантос высказал мнение о возможности возвращения российских клубов в еврокубки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил уверенность, что все трудности будут преодолены, а запреты и ограничения будут сняты. По словам Сантоса, он и его команда хотят снова участвовать в турнирах Лиги чемпионов.
Российские клубы не участвуют в соревнованиях европейского уровня с 2022 года. За это время команда «Зенит» успешно представляла Россию на различных турнирах в течение 15 сезонов.
Команда завоевала Кубок УЕФА и Суперкубок, а также несколько раз выходила в 1/8 финала Лиги чемпионов. Дуглас Сантос уверен, что в ближайшем будущем российские клубы снова займут свое место в Европе, а «Зенит» проявит себя как сильный соперник.