Duglas Santos: G‘alabadan charchash mumkin emas
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi kapitanı Duglas Santos Rossiya chempionatida ketma-ket bir nechta chempionlik unvonlarini qo‘lga kiritgandan so‘ng klubning motivatsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, g‘alaba qozonishdan charchash mumkin emas. Agar siz professional sportchi bo‘lsangiz, bu hech qachon zeriktirmaydi.
G‘alabaning tuyg‘usi, yutuq onlari sportchiga eng katta zavq bag‘ishlaydi. Santosning so‘zlariga ko‘ra, sportdagi muvaffaqiyatlar eng ajoyib his-tuyg‘ulardan biridir.
2019 yildan 2024 yilgacha “Zenit” Rossiya chempionatida olti marta ketma-ket chempionlikni qo‘lga kiritdi. Faqat o‘tgan mavsum oxirida jamoa 2018 yildan beri birinchi marta chempionlik unvonini qo‘lga kiritolmadi va turnir jadvalida “Krasnodar”ga bir ochko kam to‘pladi.
Yangi mavsumning birinchi turida esa “Zenit” o‘z maydonida “Rostov” jamoasini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu g‘alaba jamoaning yangi mavsumdagi yaxshi natijalarga intilishini ko‘rsatadi.

Дуглас Сантос: Нельзя уставать от побед
Капитан команды "Зенит" из Санкт-Петербурга Дуглас Сантос высказался о мотивации клуба после того, как команда завоевала несколько подряд чемпионских титулов в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, усталость от победы невозможна. Если вы профессиональный спортсмен, это никогда не будет скучно.
Чувство победы, моменты триумфа приносят спортсмену наибольшее удовольствие. По словам Сантоса, успехи в спорте — это одно из самых замечательных ощущений.
С 2019 по 2024 год "Зенит" шесть раз подряд стал чемпионом России. Только в конце прошлого сезона команда не смогла завоевать чемпионский титул впервые с 2018 года и набрала на одно очко меньше "Краснодара" в турнирной таблице.
В первом туре нового сезона "Зенит" на своем поле обыграл команду "Ростов" со счетом 2:1. Эта победа показывает стремление команды к хорошим результатам в новом сезоне.