Duglas Santos maydondagi pozitsiyasini o‘zgartirishga tayyor
Petersburgning «Zenit» jamoasining sardori va himoyachisi Duglas Santos maydondagi pozitsiyasini o‘zgartirishdan qo‘rqmasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U turli vaziyatlarda turli pozitsiyalarda o‘ynab kelganini aytdi va pozitsiyasining keskin o‘zgarishi unga yangi holat bo‘lmasligini ta’kidladi. Santosning asosiy maqsadi «Zenit» uchun maksimal darajada foydali bo‘lishdir.
Eslatib o‘tamiz, Santos 2019 yildan beri «Zenit» safida o‘ynab kelmoqda. U Braziliyadan kelib, Germaniyaning «Gambur» klubidan Sankt-Peterburg jamoasiga qo‘shilgan.
Shuningdek, futbolchi o‘tgan mavsumda «Zenit» jamoasi sovrinlarni qo‘lga kirita olmagani sabablarini ham ilgari surgan edi. Santosning tajribasi va o‘yindagi moslashuvchanligi jamoa uchun muhim hisoblanadi.

Дуглас Сантос готов изменить свою позицию на поле
Капитан и защитник петербургского «Зенита» Дуглас Сантос заявил, что не боится менять свою позицию на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что играл на разных позициях в различных ситуациях и подчеркнул, что резкое изменение его позиции не будет для него новостью. Основная цель Сантоса — быть максимально полезным для «Зенита».
Напомним, что Сантос играет за «Зенит» с 2019 года. Он приехал из Бразилии и присоединился к петербургскому клубу из немецкого «Гамбурга».
Также футболист ранее высказывал причины, по которым команда не смогла завоевать трофеи в прошлом сезоне. Опыт и адаптивность Сантоса важны для команды.