Pikushchak Spertsiyanga «Jirona»ga o‘tmaslikni maslahat berdi
Sobiq «Krasnodar» hujumchisi Igor Pikushchak janubiy jamoaning yetakchisi Eduard Spertsiyaning Ispaniyaning «Jirona» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, futbolchining transferi bo‘yicha shoshilish kerak emas. Pikushchakning so‘zlariga ko‘ra, «Jirona» unga mos keladigan jamoa emas va bu klub uchun jiddiy kurashishga hojat yo‘q.
Sobiq futbolchi Murad Musayevning fikriga qo‘shilib, tanlov futbolchining o‘ziga bog‘liq ekanligini ta’kidladi. Shuningdek, Pikushchak Spertsiyanga yanada jiddiyroq takliflar kelishiga ishonch bildirdi.
Oldinroq matbuotda «Jirona» va «Krasnodar» o‘rtasida 25 yoshli yarim himoyachining transferi bo‘yicha muzokaralar olib borilayotgani haqida xabarlar paydo bo‘lgan edi. Yangi RPL mavsumining birinchi turida Spertsiyan o‘zining muhim rolini yana bir bor isbotlab, «Pari NN»ga qarshi o‘yinda golli uzatma va gol muallifi bo‘ldi.
Ushbu natija jamoaning 3:0 hisobidagi g‘alabasida muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Umuman olganda, futbolchining kelajagi bo‘yicha qaror uning o‘z qo‘lida bo‘lib, vaqt o‘tishi bilan yanada aniqroq ma’lumotlar ma’lum bo‘ladi.

Пикущак Специангу посоветовал не переходить в «Жирону»
Бывший нападающий «Краснодара» Игорь Пикушчак высказал мнение о том, что капитан южной команды Эдуард Специя может перейти в испанский клуб «Жирона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, не стоит спешить с трансфером футболиста. По словам Пикушкака, «Жирона» не является подходящей командой для него, и этому клубу не нужно серьезно бороться.
Бывший футболист, согласившись с мнением Мурада Мусаева, подчеркнул, что выбор зависит от самого игрока. Также Пикушчак выразил уверенность, что Специи поступят более серьезные предложения.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что между «Жироной» и «Краснодаром» ведутся переговоры о трансфере 25-летнего полузащитника. В первом туре нового сезона РПЛ Специя еще раз подтвердил свою важную роль, став автором голевой передачи и гола в матче против «Пари НН».
Этот результат имел важное значение в победе команды со счетом 3:0. В целом, решение о будущем футболиста остается за ним, и со временем станет известно более точная информация.