Rahimov: Daku himoya dubulg‘asida mashq qilmoqda
Rashid Rahimov, Kazan shahrining “Rubin” jamoasi bosh murabbiyi, jamoa hujumchisi Mirlin Daku holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Daku RPLning ikkinchi turida “Zenit”ga qarshi o‘yin oldidan himoya jihozida mashq qilmoqda. Rahimovning so‘zlariga ko‘ra, Mirlin o‘yinda jasorat bilan maydonga tushib, to‘pga boshini qo‘ygan va natijada qulog‘ida shish paydo bo‘lgan.
Hozirda futbolchi maxsus himoya dubulg‘asida mashq qilmoqda, bu esa unga suv kirishining oldini olishga yordam beradi. Murabbiy vaziyat qanday rivojlanishini kuzatishda ekanligini ta’kidladi.
“Rubin” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv 27 iyul, yakshanba kuni RPL doirasida bo‘lib o‘tadi. Jamoalar o‘zaro kuch sinovida maydonga chiqadi.
Rahbarlar va muxlislar futbolchining sog‘ligiga alohida e’tibor qaratmoqda. Bu o‘yin jamoaning keyingi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Рахимов: Даку в защитном шлеме тренируется
Рашид Рахимов, главный тренер казанского клуба «Рубин», сообщил о состоянии нападающего команды Мирлина Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Даку тренируется в защитном снаряжении перед матчем против «Зенита» во втором туре РПЛ. По словам Рахимова, Мирлин смело вышел на поле в игре и ударил мяч головой, в результате чего у него возникла опухоль в ухе.
В настоящее время футболист тренируется в специальном защитном шлеме, который помогает предотвратить попадание воды. Тренер отметил, что он следит за развитием ситуации.
Матч между «Рубином» и «Зенитом» состоится 27 июля, в воскресенье, в рамках РПЛ. Команды выйдут на поле для проверки сил.
Руководители и болельщики уделяют особое внимание здоровью футболиста. Эта игра может повлиять на дальнейшие результаты команды.