Twente Vlaping transferi bo‘yicha izoh bermadi
Niderlandiyaning Twente klubi yarim himoyachi Mixel Vlaping ehtimoliy ketishi haqida Euro-Futbol.ru tarmoq nashriga eksklyuziv sharh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Moskva Spartak klubi ushbu futbolchiga qiziqish bildirgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Klub matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, hozirda Vlaping transferi bo‘yicha hech qanday izoh berish mumkin emas.
Shuningdek, muzokaralar 25 iyulgacha davom etishi belgilangan. Bizga ma’lum bo‘lishicha, qizil-qoralar jamoasi futbolchini sotib olish variantini ko‘rib chiqishni to‘xtatgan.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli futbolchi Eredivizie chempionatida 36 o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma berdi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelajakdagi qarorlar yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.
Twente jamoasi tarkibida Mixel Vlap muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning ketishi klub uchun katta ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.

Twente Vlaping по трансферу не дал комментариев
Нидерландский клуб Твенте дал эксклюзивный комментарий сетевому изданию Euro-Futbol.ru о возможном уходе полузащитника Миксела Влапинга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что московский Спартак проявил интерес к этому футболисту. По словам пресс-службы клуба, в настоящее время нельзя давать никаких комментариев по поводу трансфера Влапинга.
Также переговоры должны продолжаться до 25 июля. Нам стало известно, что команда красно-белых приостановила рассмотрение варианта покупки футболиста.
В прошлом сезоне 28-летний футболист провел 36 матчей в чемпионате Эредивизи, забил 5 голов и сделал 8 результативных передач. Ожидается, что решения о будущем клуба и футболиста будут приняты в ближайшие дни.
Миксел Влап является важным игроком в составе Твенте, и его уход может иметь большое значение для клуба.