Moskva «Dinamo» jamoasining himoyachisi Maksim Osipenko birinchi bor klub bazasiga kelganida uning kengligi va imkoniyatlariga hayratda qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining so‘zlariga ko‘ra, tashkilotning darajasi va tartibi darhol «oq-ko‘k» jamoaning yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi. Osipenko Gleb bilan uzoq vaqt birga o‘ynaganini, «Dinamo»ga kelgan dastlabki kunlarda faqat uning bilan yurishini ta’kidladi.
Bazaning juda katta ekanligi sababli, ba’zida u Glebga «Men qayerdaman?» deb yozgan. Oldinroq futbolchi nima uchun «Dinamo»ni tanlagani, «Spartak»ni tanlamagani haqida ham gapirgan.
31 yoshli himoyachi mavsum oralig‘ida klubini almashtirgan va Moskva jamoasida Valeriy Karpin bilan yana birga ishlash imkoniga ega bo‘lgan. Bu o‘zgarish uning faoliyatida yangi sahifa ochilishiga sabab bo‘ldi.
Maksim Osipenko jamoaning yuqori maqsadlari va katta imkoniyatlari unga katta motivatsiya berishini bildirgan. Shuningdek, u yangi jamoada o‘zini ishonchli his qilmoqda va kelajakda yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan.
«Dinamo»ning zamonaviy bazasi va yuqori tashkilot darajasi futbolchilarga qulay sharoit yaratadi va ularning ish faoliyatini yaxshilashga xizmat qiladi. Osipenko uchun bu klubda o‘ynash katta sharaf va mas’uliyatdir.

Осипенко был поражен базой Динамо в Москве
Защитник московского «Динамо» Максим Осипенко был поражен широтой и возможностями клуба, когда впервые пришел на базу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, уровень и порядок организации сразу показывают, что «бело-голубая» команда находится на высоком уровне. Осипенко отметил, что долго играл с Глебом и в первые дни в «Динамо» только с ним и гулял.
Из-за того, что база очень большая, иногда он писал Глебу: «Где я?» Ранее футболист также рассказал, почему выбрал «Динамо», а не «Спартак».
31-летний защитник сменил клуб в межсезонье и получил возможность снова работать с Валерием Карпиным в московской команде. Это изменение стало причиной открытия новой страницы в его карьере.
Максим Осипенко заявил, что высокие цели и большие возможности команды дают ему большую мотивацию. Также он чувствует себя уверенно в новой команде и ставит цель добиться хороших результатов в будущем.
Современная база «Динамо» и высокий уровень организации создают комфортные условия для футболистов и способствуют улучшению их работы. Для Осипенко играть в этом клубе — это большая честь и ответственность.