“Spartak” jamoasi shanba kuni Premyer-liga doirasida o‘z maydonida “Baltika” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 11-daqiqasida hujumchi Anton Zabolotniy maydonni tark etdi. Video takrorini ko‘rib chiqqan hakam Sergey Karasyov Zabolotnyiga qoidalarni jiddiy buzganligi uchun qizil kartochka ko‘rsatdi.
Bu Anton Zabolotniy uchun Premyer-liga o‘yinlarida ikkinchi marta maydonni tark etish holatidir. Birinchi marta u 2021-yilda “Spartak”ga qarshi o‘ynab, ikki sariq kartochka sabab maydondan haydalgan edi.
Ammo mazkur qizil kartochka Zabolotniy uchun Rossiya futbolining yuqori ligasida birinchi bo‘lib yozildi. “Spartak” va “Baltika” o‘yinining matnli translyatsiyasini LiveResult portali orqali kuzatish mumkin.
Ushbu xizmat o‘yindagi asosiy voqealar va natijalar haqida tezkor ma’lumot beradi. Shunday qilib, muxlislar o‘yinni jonli ravishda kuzatib borish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

Антон Заболотный во второй раз был удалён в РПЛ
Команда "Спартак" в субботу провела матч против команды "Балтика" на своем поле в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 11-й минуте игры нападающий Антон Заболотный покинул поле. Судья Сергей Карасёв, просмотрев видеоповтор, показал Заболотному красную карточку за серьезное нарушение правил.
Это второй случай, когда Антон Заболотный покидает поле в матчах Премьер-лиги. В первый раз он был удален в 2021 году в игре против "Спартака" за две желтые карточки.
Однако эта красная карточка стала первой для Заболотного в высшей лиге российского футбола. Текстовую трансляцию матча "Спартак" и "Балтика" можно отслеживать через портал LiveResult.
Эта услуга предоставляет оперативную информацию о ключевых событиях и результатах игры. Таким образом, болельщики смогут следить за матчем в режиме реального времени.