Daku Zenitga qarshi o‘yinda yuqori motivatsiya ko‘rsatdi
Kazanning “Rubin” jamoasi yarim himoyachisi Ruslan Bezrukov hujumchi Mirlind Daku uchun “Zenit”ga qarshi o‘yin alohida ahamiyatga ega bo‘lganini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozda Daku “Zenit”ga o‘tishi mumkin edi, ammo Sankt-Peterburg klubi rahbariyati uning jamoatchilikdagi obro‘sining yomonligi sababli uni olmagan. Bezrukovning so‘zlariga ko‘ra, barchamiz bilamizki, Daku uchun bu o‘yin juda muhim edi va u ayniqsa yuqori motivatsiya bilan maydonga tushdi.
Aslida, “Zenit” har qanday futbolchi uchun katta rag‘batdir. O‘yinning oxirgi daqiqasida Daku Kazanning jamoasiga durangni taqdim etdi.
“Rubin” o‘yinda ikki golga ortda bo‘lganiga qaramay, bitta ochko qo‘lga kiritdi. Shuningdek, Bezrukov “Rubin” jamoasi o‘yinda “Zenit”ni tezkor qarshi hujumlar bilan ushlash taktikasini qo‘llaganini aytdi.
Bu o‘yinda jamoa o‘z imkoniyatlarini to‘g‘ri baholab, yaxshi natija qo‘lga kiritishga harakat qildi.

Даку проявил высокую мотивацию в игре против Зенита
Полузащитник казанского "Рубина" Руслан Безруков подтвердил, что игра против "Зенита" имела особое значение для нападающего Мирлинда Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом Даку мог перейти в "Зенит", но руководство питерского клуба не подписало его из-за плохой репутации в обществе. По словам Безрукова, мы все знаем, что эта игра была очень важна для Даку, и он вышел на поле с особенно высокой мотивацией.
На самом деле, "Зенит" является большой мотивацией для любого футболиста. В последние минуты игры Даку подарил казанской команде ничью.
Несмотря на то, что "Рубин" отставал на два гола в игре, он смог заработать одно очко. Также Безруков отметил, что команда "Рубин" использовала тактику быстрых контратак, чтобы поймать "Зенит".