Safonov: Stankovich jamoani boshqara olmayapti
Rossiya futbol agenti Alesey Safonov Moskva Spartak jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning xatti-harakatlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Safonovning so‘zlariga ko‘ra, Deyan juda ko‘p asabiylashmoqda va bu holat jamoaga ham ta’sir qilmoqda. U hakamlarga ayblarni to‘kib tashlashni jiddiy emas deb hisoblaydi.
Shuningdek, Stankovichning hozirgi holati aniq emasligi, savollar javoblardan ko‘proq ekani ta’kidlandi. Oxirgi o‘yinlarda “qizil-oq” jamoasi ma’lum qiyinchiliklarga duch kelmoqda.
Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida jamoa ko‘pchilikda o‘ynab, Mahachqaladagi “Dinamo”ni 1:0 hisobida yutdi. Ammo keyingi o‘yinda Kaliningradning “Baltika” jamoasiga qarshi o‘yinda ikki futbolchi qizil kartochka olib, uch gol o‘tkazib yuborib, 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.

Сафонов: Станкович не может управлять командой
Российский футбольный агент Алексей Сафонов высказал свое мнение о действиях главного тренера московского Спартака Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сафонова, Деян очень нервничает, и это состояние также влияет на команду. Он считает, что сбрасывать вину на судей — это не серьезно.
Также было отмечено, что текущее состояние Станковича неясно, вопросов больше, чем ответов. В последних играх "красно-белые" сталкиваются с определенными трудностями.
В первом туре Российской Премьер-Лиги команда, играя в большинстве, одержала победу над "Динамо" из Махачкалы со счетом 1:0. Однако в следующем матче против калининградской "Балтики" два футболиста получили красные карточки, пропустили три гола и проиграли со счетом 0:3.