Bystrov: Daku “Zenit”ga o‘tmagani jamoaga foyda berdi
Rossiya terma jamoasi va Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi sobiq futbolchisi Vladimir Bystrov o‘zining yarim himoyachi sifatida faoliyat yuritgan davrini eslab, “Rubin” futbolchisi Mirlind Daku transferining amalga oshmaganidan ijobiy tomon topdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Rossiya chempionatining “Zenit”ga qarshi o‘yinida Daku o‘z jamoasi uchun muhim gol urdi. Ushbu uchrashuvda “Rubin” oxirgi daqiqalarda hisobni tenglashtirishga erishdi va natijada o‘yin 2:2 hisobida yakunlandi.
Vladimir Bystrov o‘z intervyusida shunday dedi: “Yaxshiki, Daku ‘Zenit’ga o‘tmagan. Chunki u asosiy tarkibdan joy ololmasdi va jamoaning yetakchisi bo‘la olmasdi.
Bu holat unga qanday ta’sir qilishi noma’lum edi”. O‘tgan mavsumda Mirlind Daku Rossiya oliy ligasida 26 o‘yinda ishtirok etib, 15 ta gol urdi va 8 ta golli uzatma berdi.
Joriy mavsumda ham futbolchi yaxshi o‘yin namoyish etmoqda. U hozirgi paytgacha ikki tur natijasiga ko‘ra, gol va uzatmalar tizimi bo‘yicha 2 ochko jamg‘ardi.

Быстров: Даку, что не перешел в "Зенит", пошло команде на пользу
Бывший футболист сборной России и клуба 'Зенит' из Санкт-Петербурга Владимир Быстров, вспоминая свой период игры на позиции полузащитника, нашел положительный момент в том, что трансфер футболиста 'Рубина' Мирлинда Даку не состоялся. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно в матче чемпионата России против 'Зенита' Даку забил важный гол для своей команды. В этом поединке 'Рубин' смог сравнять счет в последние минуты, и в результате игра завершилась со счетом 2:2.
Владимир Быстров в своем интервью сказал: “Хорошо, что Даку не перешел в 'Зенит'. Потому что он не смог бы занять место в основном составе и не смог бы стать лидером команды.
Неизвестно, как это повлияло бы на него”. В прошлом сезоне Мирлинд Даку принял участие в 26 матчах в Российской Премьер-Лиге, забив 15 голов и сделав 8 голевых передач.
В текущем сезоне футболист также демонстрирует хорошую игру. На данный момент он набрал 2 очка по системе гол+пас в двух турах.