Sakich: Spartak birinchi bo‘limda ishonchli o‘ynadi
"Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Nenad Sakich "Rostov"ga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi gol jamoani ancha erkinlashtirdi va aynan shu daqiqadan boshlab futbolchilar ishonchli harakat qila boshlashdi. Sakichning ta’kidlashicha, ilk gol juda muhim bo‘ldi, chunki shunday uchrashuvlarda birinchi bo‘lib gol urish o‘yin taqdirini o‘zgartiradi.
Jamoa birinchi bo‘limni a’lo darajada o‘tkazdi. Ikkinchi bo‘limda ham futbolchilar yaxshi o‘yin namoyish etishdi, faqat oxirgi 10-15 daqiqada biroz qiyinchilik bo‘ldi, bunga sabab havoning juda issiq bo‘lishi edi.
Umuman olganda, murabbiy futbolchilarni faqat maqtadi, ular bugun o‘yinga to‘liq jiddiylik bilan yondashdi. Murabbiy natija va g‘alabadan tashqari, jamoaning xarakteri va o‘yinga bo‘lgan munosabatidan mamnunligini bildirdi.
U futbolchilarning murakkab ob-havo sharoitiga qaramay, o‘z xarakterini namoyon etganini aytdi. Shu bilan birga, murabbiy zaxiradan maydonga tushgan futbolchilarning harakatlarini ham ijobiy baholadi.
Ularning har biri o‘ziga yuklatilgan vazifani to‘g‘ri bajardi. Ayrim almashtirishlar rejalashtirilgan edi, biroq ularning ko‘pi havoning issiqligi tufayli amalga oshirildi.

Сакич: Спартак уверенно сыграл в первом тайме
Главный тренер команды "Спартак" Ненад Сакич высказал свои мысли после игры против "Ростова". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, первый гол значительно раскрепостил команду, и именно с этой минуты футболисты начали действовать уверенно. Сакич отметил, что первый гол был очень важен, так как в таких матчах забить первым меняет ход игры.
Команда провела первый тайм на высоком уровне. Во втором тайме футболисты также показали хорошую игру, только в последние 10-15 минут возникли небольшие трудности, причиной которых было очень жаркое время.
В целом, тренер только хвалил футболистов, они сегодня подошли к игре с полной серьезностью. Тренер выразил удовлетворение не только результатом и победой, но и характером команды и отношением к игре.
Он сказал, что футболисты проявили свой характер, несмотря на сложные погодные условия. При этом тренер положительно оценил действия футболистов, вышедших на поле из запаса.
Каждый из них правильно выполнил возложенные на него задачи. Некоторые замены были запланированы, однако большинство из них были осуществлены из-за жары.