Xlusevich: Golim tasodifiy bo‘lsa ham muhim bo‘ldi
4-iyun, chorshanba kuni Spartak futbol jamoasi safarda Rostov ustidan 2:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘yin Rossiya kubogi doirasida o‘tkazildi. Spartakning birinchi golini Daniil Xlusevich kiritdi.
U o‘rtacha masofadan darvozaga zarba berdi va to‘p darvozabonning noaniq harakatlari natijasida darvozaga kirdi. O‘yindan so‘ng Xlusevich o‘z goliga munosabat bildirdi.
Uning aytishicha, o‘yin juda og‘ir va issiq sharoitda o‘tgan. U shuningdek, barcha futbolchilar uchun bir xil sharoit yaratilganini ta’kidladi.
Gol haqida gapirar ekan, Xlusevich bu zarba darvozaga kirishini kutmaganini, zarbasi ham to‘liq chiqmadi, biroq baribir gol urilganini aytdi. Uning fikricha, gol har qanday holatda ham gol hisoblanadi.
Spartak navbatdagi uchrashuvini to‘rt kundan so‘ng o‘tkazadi. Yakshanba kuni, 3-avgustda, jamoa bosh murabbiyi Dejan Stankovich boshchiligida safarda Akron jamoasiga qarshi uchinchi tur doirasida maydonga tushadi.
Bu o‘yin Rossiya oliy ligasining navbatdagi turi bo‘ladi. Spartak jamoasi hozirda yaxshi sport formasida va muxlislar navbatdagi o‘yindan ham yaxshi natija kutmoqda.

Хлусевич: Голим, хоть и случайный, но стал важным
4 июня, в среду, футбольная команда Спартак одержала победу в гостях над Ростовом со счетом 2:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта игра проходила в рамках Кубка России. Первый гол Спартака забил Даниил Хлусевич.
Он нанес удар по воротам с средней дистанции, и мяч попал в ворота из-за неуверенных действий вратаря. После игры Хлусевич прокомментировал свой гол.
По его словам, игра была очень тяжелой и проходила в жарких условиях. Он также отметил, что для всех футболистов были созданы одинаковые условия.
Говоря о голе, Хлусевич сказал, что не ожидал, что его удар попадет в ворота, его удар не был полностью завершен, но тем не менее гол был забит. По его мнению, гол в любом случае считается голом.
Спартак проведет следующую встречу через четыре дня. В воскресенье, 3 августа, команда под руководством главного тренера Деяна Станковича сыграет в гостях против команды Акрон в рамках третьего тура.
Эта игра станет следующим туром Российской Премьер-Лиги. Команда Спартак сейчас в хорошей спортивной форме, и болельщики ожидают хорошего результата от следующей игры.