Alfonso Devis tiklanish jarayoni haqida gapirdi
Bavariya jamoasining chap himoyachisi Alfonso Devis reabilitatsiya jarayoni haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mart oyida 24 yoshli futbolchi Kanada terma jamoasi safida o‘tkazilgan o‘yinda tizzasidagi to‘g‘ri bog‘lamlardan jarohat olgan edi. Shifokorlarning aytishicha, futbolchining safga qaytishi kuz fasliga mo‘ljallangan.
Alfonso Devis o‘zining sog‘lig‘i haqida shunday dedi: O‘zimni baxtli his qilyapman. Tizzam ahvoli yaxshilanmoqda, mushaklarim tiklanmoqda.
Hozirgi holatimdan mamnunman. Tez orada maydonga qaytishimdan xursandman.
Yana biroz kutishimga to‘g‘ri keladi, biroq bu muddat avvalgiga qaraganda endi unchalik qo‘rqinchli ko‘rinmayapti. O‘tgan mavsumda Alfonso Devis Myunxen klubi tarkibida 31 ta o‘yinda ishtirok etib, uchta gol va to‘rtta golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Shu tariqa, futbolchining jamoaga qaytishi muxlislar uchun muhim ahamiyat kasb etadi. Uning tiklanishi Bavariya uchun ham, Kanada terma jamoasi uchun ham katta ahamiyatga ega.

Альфонсо Девис говорил о процессе восстановления
Левый защитник команды Бавария Альфонсо Дэвис поделился своими мыслями о процессе реабилитации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В марте 24-летний футболист получил травму крестообразных связок колена в матче за сборную Канады. По словам врачей, возвращение футболиста в строй запланировано на осень.
Альфонсо Дэвис сказал о своем здоровье: Я чувствую себя счастливым. Состояние моего колена улучшается, мышцы восстанавливаются.
Я доволен своим текущим состоянием. Я рад, что скоро вернусь на поле.
Мне придется подождать еще немного, но этот срок теперь не кажется таким уж страшным. В прошлом сезоне Альфонсо Дэвис принял участие в 31 матче за клуб из Мюнхена, забив три гола и сделав четыре голевые передачи.
Таким образом, возвращение футболиста в команду имеет важное значение для болельщиков. Его восстановление имеет большое значение как для Баварии, так и для сборной Канады.