Germaniya va Yaponiya futbol federatsiyalari o‘rtasidagi hamkorlik tobora mustahkamlanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu munosabat bilan, Yaponiya futbol hakamlari Germaniyaning uchinchi divizionidagi bir nechta uchrashuvlarni boshqarishi rejalashtirilgan. Jumladan, Koki Nagamine va Yusuke Ohashi ismli hakamlar, ular mos ravishda 33 va 31 yoshda, ushbu loyihada ishtirok etadi.
Shu bilan birga, germaniyalik hakamlar ham Yaponiyada bir necha o‘yinlarni boshqaradi. Ularning ishtiroki esa Yaponiya oliy ligasidagi uchrashuvlarda bo‘ladi.
Hozircha qaysi o‘yinlar ushbu tajriba almashinuvi doirasiga kirishi aniq emas. Bu haqda mahalliy manbalar batafsil ma’lumot bermagan.
Ma’lumot uchun, Germaniya chempionatining yangi mavsumi 22-avgustdan boshlanadi. Mamlakatning amaldagi chempioni esa Bavariya hisoblanadi.
Ushbu hamkorlik ikki davlat futbol hakamlari uchun tajriba almashish va malaka oshirish imkonini beradi. Bu esa kelajakda xalqaro musobaqalarda yuqori darajadagi hakamlikni ta’minlashga xizmat qiladi.

Японские судьи работают в третьем дивизионе Германии
Сотрудничество между футбольными федерациями Германии и Японии продолжает укрепляться. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В связи с этим японские футбольные судьи планируют провести несколько матчей в третьем дивизионе Германии. В частности, судьи Коки Нагагами и Юсукэ Охаси, которым 33 и 31 год соответственно, примут участие в этом проекте.
В то же время немецкие судьи также будут судить несколько игр в Японии. Их участие будет происходить на матчах высшей лиги Японии.
Пока неясно, какие игры войдут в рамки этого обмена опытом. Местные источники не предоставили подробной информации об этом.
Для справки, новый сезон чемпионата Германии начнется 22 августа. Действующим чемпионом страны является Бавария.
Это сотрудничество предоставляет судьям двух стран возможность обмена опытом и повышения квалификации. Это, в свою очередь, будет способствовать обеспечению высокого уровня судейства на международных соревнованиях в будущем.