"Manchester Yunayted" bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoasining yangi mavsumga tayyorgarligi haqida o‘z fikrlarini bildirdi va ingliz futbolchilarining nazorat uchrashuvlaridagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning aytishicha, futbolchilar endi bir-biri bilan ko‘proq hamkorlik qilmoqda. Bu ham maydonda, ham undan tashqarida yaqqol ko‘rinmoqda.
Ularning jismoniy holati mustahkamlandi, harakatlari tezlashdi. Hozircha faqat mavsumoldi tayyorgarlik bosqichi bo‘lishiga qaramay, jamoa o‘yinidagi intensivlik va sifat ancha oshgani sezilmoqda.
Ruben Amorim jamoa har kuni o‘z ustida ishlayotganini ta’kidladi. Shuningdek, bosh murabbiy mavsum davomida futbolchilarga bosim kuchayishini, bu esa natijalarga ta’sir qilishi mumkinligini ham eslatib o‘tdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa har doim yuqori natijaga intiladi va tayyorgarlik jarayoni bunga xizmat qiladi. Eslatib o‘tamiz, "Manchester Yunayted" mavsumoldi tayyorgarlik doirasida ikki nazorat uchrashuvi o‘tkazdi.
Dastlab, "Vest Xem" ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozonildi, keyin esa "Bornmut" jamoasiga qarshi o‘yinda 4:1 hisobida zafar quchildi. Bu natijalar jamoaning yangi mavsumga jiddiy tayyorlanayotganidan dalolat beradi.

Манчестер Юнайтед серьезно готовится к новому сезону
"Манчестер Юнайтед" главный тренер Рубен Аморим высказал свои мысли о подготовке команды к новому сезону и оценил игру английских футболистов в контрольных матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, футболисты теперь больше сотрудничают друг с другом. Это заметно как на поле, так и вне его.
Их физическое состояние укрепилось, движения ускорились. Несмотря на то что сейчас только этап предсезонной подготовки, интенсивность и качество игры команды значительно возросли.
Рубен Аморим подчеркнул, что команда работает над собой каждый день. Также главный тренер отметил, что в течение сезона давление на футболистов будет усиливаться, что может повлиять на результаты.
По его словам, команда всегда стремится к высоким результатам, и процесс подготовки этому способствует. Напомним, что "Манчестер Юнайтед" в рамках предсезонной подготовки провел два контрольных матча.
Сначала была одержана победа над "Вест Хэм" со счетом 2:1, затем в игре против команды "Борнмут" была зафиксирована победа 4:1. Эти результаты свидетельствуют о том, что команда серьезно готовится к новому сезону.