Banyats: "Krylya Sovetov"ning g‘alabasi oson bo‘lmadi
Mihaylo Banyats, "Krylya Sovetov" jamoasining markaziy yarim himoyachisi, sobiq jamoasiga qarshi o‘tkazilgan kubok uchrashuvi haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Samaraliklar "Krasnodar" ustidan 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Banyatsning aytishicha, "Krasnodar"ga qarshi o‘ynash oson bo‘lmagan.
U uzoq vaqt rasmiy uchrashuvlarda maydonga tushmaganini, shuningdek, Rossiya oliy ligasida barcha jamoalarga o‘ynash og‘irligini ta’kidladi. Ayniqsa, chempion jamoaga qarshi bahs yuritish yanada murakkab bo‘lishini qayd etdi.
Shunga qaramay, "Krylya Sovetov" har qanday raqibga qarshi munosib o‘yin ko‘rsatishi va g‘alaba qozonishi mumkinligini namoyon etdi. Futbolchi, shuningdek, "Krasnodar" jamoasi uchun bu mavsum chempionlik unvonini himoya qilish oson bo‘lmasligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, serbiyalik yarim himoyachi Banyats bu yil yozda "Krylya Sovetov"ga "Krasnodar" klubidan ko‘chib o‘tdi. O‘tgan mavsumda u Serbiyada ijarada bo‘lib, "Bachka Topola" jamoasi safida 27 uchrashuvda maydonga tushdi.

Banyats: "Крылья Советов" победа не была легкой
Михайло Баняц, центральный полузащитник команды "Крылья Советов", поделился впечатлениями о кубковом матче против своей бывшей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Самарцы одержали победу над "Краснодаром" со счетом 2:1. По словам Баняца, играть против "Краснодара" было нелегко.
Он отметил, что долгое время не выходил на поле в официальных матчах, а также подчеркнул, что играть против всех команд в Российской Премьер-Лиге тяжело. Особенно он отметил, что против чемпиона играть еще сложнее.
Тем не менее, "Крылья Советов" продемонстрировали, что могут показывать достойную игру и одерживать победы против любых соперников. Футболист также отметил, что для команды "Краснодар" в этом сезоне будет нелегко защитить титул чемпиона.
Напомним, сербский полузащитник Баняц этим летом перешел в "Крылья Советов" из клуба "Краснодар". В прошлом сезоне он находился в аренде в Сербии, где провел 27 матчей за команду "Бачка Топола".