Nacional futbol klubi himoyachisi Joze Gomes faoliyatini Rossiyada davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchi bilan hamkorlik qilayotgan agentlik ma’lumot berdi. Avvalroq portugaliyalik futbolchiga Rossiyaning bir klubi qiziqish bildirayotgani va ular muzokaralar olib borayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
ProAdvise Football Management agentligi vakillari Joze Gomesga Rossiyadan haqiqatan ham qiziqish borligini tasdiqladi. Bu haqda ular “Evro-Futbol.Ru” nashriga bergan intervyusida ma’lum qilishdi.
Portugaliyalik chap qanot himoyachisi Joze Gomes 2021 yildan buyon Nacional jamoasida to‘p suradi. O‘tgan mavsumda u 29 ta uchrashuvda maydonga tushib, uchta gol urdi va bir marta hamkoriga golli pas berdi.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, 29 yoshli futbolchining transfer narxi bir million yevroga baholanmoqda. Hozircha Gomesning qaysi Rossiya klubi bilan muzokara olib borayotgani ochiqlanmagan.

Национальным защитником Жозе Гомешем интересуется российский клуб
Защитник футбольного клуба Nacional Жозе Гомеш может продолжить свою карьеру в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставило агентство, сотрудничающее с футболистом. Ранее появились сообщения о том, что один из российских клубов проявляет интерес к португальскому футболисту и ведет переговоры.
Представители агентства ProAdvise Football Management подтвердили, что действительно есть интерес к Жозе Гомешу из России. Об этом они сообщили в интервью изданию “Evro-Futbol.Ru”.
Португальский левый защитник Жозе Гомеш выступает за команду Nacional с 2021 года. В прошлом сезоне он сыграл в 29 матчах, забил три гола и один раз ассистировал партнеру.
Согласно данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость 29-летнего футболиста оценивается в один миллион евро. Пока не раскрыто, с каким российским клубом ведутся переговоры с Гомешем.