To‘rtinchi iyul kuni Moskvaning CSKA klubi yarim himoyachisi Maksim Muxinning Sochi jamoasiga o‘tganini rasman e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub ma’lumotiga ko‘ra, Muxin Sochi tarkibida ijara asosida o‘ynaydi va bu kelishuv 2026 yil may oyining oxirigacha amal qiladi. Shuningdek, Sochi klubi futbolchini ijara muddati tugagach, to‘liq sotib olish huquqiga ega bo‘ladi.
Mazkur bitimning muhim jihatlaridan biri shundaki, CSKA klubi Maksim Muxinni ijara muddati yakunlanmasidan oldin ham ortga qaytarish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Bu esa klubga futbolchi borasida qo‘shimcha imkoniyat yaratadi.
Sochi jamoasi navbatdagi uchrashuvini dushanba kuni, 4 avgustda safarda Rubin klubiga qarshi o‘tkazadi. Hozircha bosh murabbiy Robert Moreno boshchiligidagi Sochi jamoasi yangi mavsumda birorta ham ochko qo‘lga kirita olgani yo‘q.
23 yoshli Maksim Muxin Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, 1,5 million yevro qiymatga ega futbolchi hisoblanadi. Muxin Sochi jamoasiga qo‘shilishi bilan klub yarim himoya chizig‘ini kuchaytirishi kutilmoqda.

ЦСКА может вызвать Максима Мухина в любое время
Четвертого июля московский клуб ЦСКА официально объявил о переходе полузащитника Максима Мухина в команду Сочи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации клуба, Мухин будет играть за Сочи на правах аренды, и это соглашение будет действовать до конца мая 2026 года. Также клуб Сочи получит право на полное выкупание футболиста по окончании срока аренды.
Одним из важных аспектов данного соглашения является то, что клуб ЦСКА сможет вернуть Максима Мухина до окончания срока аренды. Это создаст дополнительные возможности для клуба в отношении футболиста.
Команда Сочи проведет следующую встречу в понедельник, 4 августа, в гостях против клуба Рубин. На данный момент команда Сочи под руководством главного тренера Роберта Морено не смогла заработать ни одного очка в новом сезоне.
23-летний Максим Мухин, согласно данным портала Transfermarkt, является футболистом стоимостью 1,5 миллиона евро. Ожидается, что с приходом Мухина команда Сочи усилит свою полузащитную линию.