Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turi doirasidagi markaziy uchrashuvlardan biri sifatida Moskvaning “Dinamo” jamoasi safarda “Krasnodar” bilan kuch sinashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya futbol ittifoqi matbuot xizmati ushbu o‘yinning bosh hakamini e’lon qildi. Uchrashuvga bosh hakam sifatida Ivan Abrosimov tayinlandi.
Unga maydonda Aleksey Lunev va Yegor Bolxovitin yordamchi hakam sifatida ko‘maklashadi. VAR tizimida esa Vitaliy Meshkov hamda Sergey Tsiganok ishlaydi.
“Krasnodar” va “Dinamo” o‘rtasidagi o‘yin “Krasnodar” jamoasining uy stadionida, shanba kuni, 2-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 20:30 ga belgilangan.
Hozirgi paytda “Krasnodar” jamoasi Rossiya Premyer-ligasi turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda, “Dinamo” esa ettinchi pog‘onani egallab turibdi. Mazkur o‘yin har ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi.

“Краснодар” – “Динамо” матчуга бош судья тайинланди
Одним из центральных матчей третьего тура Российской Премьер-лиги станет встреча московского “Динамо” с “Краснодаром” на выезде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба Российского футбольного союза объявила главного арбитра этого матча. Главным судьей назначен Иван Абросимов.
Ему на поле будут помогать ассистенты арбитра Алексей Лунев и Егор Болховитин. В системе VAR будут работать Виталий Мешков и Сергей Цыганок.
Игра между “Краснодаром” и “Динамо” пройдет на домашнем стадионе команды “Краснодар” в субботу, 2 августа. Начало матча запланировано на 20:30 по московскому времени.
В настоящее время команда “Краснодар” занимает девятое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги, а “Динамо” находится на седьмой позиции. Этот матч имеет важное значение для обеих команд.