Smorodskaya: Fernandes transferi “Spartak” uchun haddan qimmat
Toshkentning “Lokomotiv” klubi sobiq prezidenti Olga Smorodskaya “Spartak” jamoasining yangi futbolchisi Jedson Fernandes uchun to‘langan narxni haddan tashqari yuqori deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, portugaliyalik yarim himoyachi ilgari Turkiyaning “Beshiktosh” klubida o‘ynagan va endi “Spartak” safiga 20 million yevro evaziga qo‘shilgan. Smorodskayaning fikricha, bu transfer narxi juda qimmat va “Spartak” klubi bunday transferga o‘z faoliyati orqali loyiq emas.
Ayniqsa, jamoa bosh murabbiyi Stankovich haqida shunday fikr bildirgan: “Ko‘rinadiki, ‘Spartak’ rahbariyati uni yaxshi mutaxassis deb hisoblaydi, lekin men bunga qo‘shilmayman”, deydi u. Ma’lumotlarga ko‘ra, Jedson Fernandes transferidan oldin “Spartak” jamoasidagi eng qimmat futbolchi markaziy hujumchi Livay Garsiya bo‘lib, u uchun 18,7 million yevro to‘langan edi.
Bundan tashqari, besh yil avval hujumkor yarim himoyachi Gus Til ham 18 million yevroga xarid qilingan. Shu tariqa, Jedson Fernandes “Spartak” tarixidagi eng qimmat transferlardan biri bo‘ldi.

Смородская: Трансфер Фернандеса для "Спартака" слишком дорог
Бывший президент ташкентского клуба “Локомотив” Ольга Смородская считает, что цена, заплаченная за нового игрока “Спартака” Джедсона Фернандеса, чрезмерно высока. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Она отметила, что португальский полузащитник ранее играл в турецком клубе “Бешикташ” и теперь присоединился к “Спартаку” за 20 миллионов евро. По мнению Смородской, эта цена трансфера слишком высока, и клуб “Спартак” не заслуживает таких затрат на трансферы.
В частности, она высказалась о главном тренере команды Станковиче: “Видимо, руководство ‘Спартака’ считает его хорошим специалистом, но я с этим не согласна”, - сказала она. Согласно данным, до трансфера Джедсона Фернандеса самым дорогим игроком в команде “Спартак” был центральный нападающий Ливай Гарсия, за которого было заплачено 18,7 миллиона евро.
Кроме того, пять лет назад атакующий полузащитник Гус Тил также был куплен за 18 миллионов евро. Таким образом, Джедсон Фернандес стал одним из самых дорогих трансферов в истории “Спартака”.