Uning fikriga ko‘ra, poytaxtning “Spartak” jamoasi mamlakatda eng ko‘p muxlisga ega klub hisoblanadi. “Spartak” ko‘plab futbol ishqibozlari orasida “xalq jamoasi” sifatida tanilgan.
Olga Smorodskayaning aytishicha, “Spartak” Rossiyada eng ko‘p yoqtiriladigan klub sanaladi. Shu bilan birga, u “Zenit” klubini ham yuqori baholadi va bu jamoa ham o‘z o‘rniga ega ekanini ta’kidladi.
Biroq hozirgi vaqtda “Spartak” mashhurligi bo‘yicha birinchi o‘rinda turibdi. Yangi mavsumda Rossiya Premyer-ligasida “Spartak” dastlab bir g‘alaba va bir mag‘lubiyat qayd etdi.
Keyingi turda, ya’ni Rossiya chempionatining navbatdagi o‘yinida, Dejan Stankovich boshchiligidagi “Spartak” safarda Tolyattining “Akron” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 3-avgust kuni Samarada bo‘lib o‘tadi.
Shu tariqa, “Spartak” klubi Rossiyada eng ko‘p muxlis to‘plagan jamoa sifatida e’tirof etilmoqda. Bu klub har doim o‘z o‘yinlari bilan futbol ishqibozlarini o‘ziga jalb etib kelmoqda.

Ольга Смородская: В России самый популярный клуб — Спартак
Бывший президент футбольного клуба «Локомотив» из Москвы Ольга Смородская назвала самый популярный футбольный клуб в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По её мнению, команда «Спартак» из столицы является клубом с наибольшим количеством болельщиков в стране. «Спартак» известен среди многих футбольных фанатов как «народная команда».
Ольга Смородская утверждает, что «Спартак» считается самым любимым клубом в России. В то же время она высоко оценила клуб «Зенит» и отметила, что эта команда также занимает своё место.
Однако в настоящее время «Спартак» занимает первое место по популярности. В новом сезоне в Российской Премьер-лиге «Спартак» сначала зафиксировал одну победу и одно поражение.
В следующем туре, то есть в следующей игре чемпионата России, команда «Спартак» под руководством Деяна Станковича выйдет на поле против тольяттинского клуба «Акрон». Эта встреча состоится 3 августа в Самаре.
Таким образом, клуб «Спартак» признаётся командой с наибольшим количеством болельщиков в России. Этот клуб всегда привлекает футбольных фанатов своими играми.