Glebov: Moyzes eng yaxshi va kuchli himoyachi
CSKA futbolchisi Kirill Glebov jamoadoshi Moyzesning o‘yinchilik mahoratini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mashg‘ulotlarda hech qachon Moyzesni aldab o‘ta olmagan. Glebovning fikricha, Moyzes o‘tgan mavsum eng yaxshi himoyachi deb tan olinishiga asos bor.
U juda kuchli va tajribali futbolchi hisoblanadi. Glebov o‘zining tezligiga qaramay, Moyzesdan osonlik bilan chetlab o‘tolmasligini ta’kidladi.
Uning aytishicha, Moyzes haqiqatdan ham yuqori saviyadagi futbolchi. O‘tgan mavsumda Braziliyalik himoyachi Moyzes CSKA safida 37 uchrashuvda maydonga tushib, uchta gol va uchta golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Uning klub bilan tuzgan shartnomasi 2026 yil yozigacha amal qiladi. Joriy mavsum Rossiya chempionatining uchinchi turida Moyzes ishtirok etayotgan jamoa “Zenit”ga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu uchrashuv 3 avgust kuni, Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Bu o‘yin CSKA uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Глебов: Мойзес лучший и сильный защитник
Футболист ЦСКА Кирилл Глебов высоко оценил игровые навыки своего товарища по команде Мойзеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на тренировках ему никогда не удавалось обмануть Мойзеса. По мнению Глебова, есть основания считать, что Мойзес был признан лучшим защитником прошлого сезона.
Он является очень сильным и опытным футболистом. Глебов подчеркнул, что, несмотря на свою скорость, ему не удается легко обойти Мойзеса.
По его словам, Мойзес действительно футболист высокого уровня. В прошлом сезоне бразильский защитник Мойзес провел 37 матчей за ЦСКА, забил три гола и сделал три голевые передачи.
Его контракт с клубом действует до лета 2026 года. В текущем сезоне в третьем туре чемпионата России Мойзес будет участвовать в матче против команды "Зенит".
Эта встреча запланирована на 3 августа, начало в 18:00 по московскому времени. Этот матч будет иметь важное значение для ЦСКА.