Bugun Premyer-liganing asosiy uchrashuvida «Zenit» jamoasi o‘z maydonida CSKA klubini qabul qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 33-daqiqasida mehmonlar hisobni ochdi. O‘yinda gol urilishi kutilmagan edi, ayniqsa CSKA jamoasi tomonidan.
Biroq, markaziy chiziq orqali «armiyachilar» to‘pni jarima maydoniga yetkazishdi. Qator uzatmalar va to‘pning yo‘nalishi o‘zgarganidan so‘ng, to‘p mehmonlar safidagi Alerandro nomli futbolchining oyoqlariga tushdi.
Mehmonlar jamoasining 9-raqamli o‘yinchisi 14 metr masofadan kuchli bo‘lmagan, ammo aniq zarba yo‘lladi va to‘p darvozaning chap pastki burchagiga borib tushdi. Darvozabon jamoasini qutqarishga harakat qildi, biroq to‘pga yetib bora olmadi.
Ushbu gol natijasida CSKA jamoasi onlayn jadvalda 7 ochko bilan ikkinchi o‘ringa ko‘tarildi. «Zenit» hisobida esa 4 ochko saqlanib qoldi.
O‘yinning matnli onlayn translyatsiyasini LiveResult.ru saytida kuzatib borishingiz mumkin. Uchrashuv davomida yana qanday voqealar bo‘lishi mumkinligini saytimiz orqali muntazam yoritib boramiz.
Futbol ishqibozlari uchun eng so‘nggi yangiliklar va natijalarni birinchi bo‘lib saytimizda o‘qishingiz mumkin.

Алерандро голи принес преимущество ЦСКА
Сегодня в главном матче Премьер-лиги команда «Зенит» принимает клуб ЦСКА на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 33-й минуте встречи гости открыли счет. Гол в игре был неожиданным, особенно со стороны команды ЦСКА.
Однако «армейцы» доставили мяч через центральную линию в штрафную площадь. После ряда передач и изменения направления мяча, он оказался у ног футболиста гостей по имени Алерандро.
Игрок под номером 9 команды гостей с 14 метров нанес слабый, но точный удар, и мяч попал в левый нижний угол ворот. Вратарь команды попытался спасти ситуацию, но не смог добраться до мяча.
После этого гола команда ЦСКА поднялась на второе место в онлайн-таблице с 7 очками. У «Зенита» осталось 4 очка.
Вы можете следить за текстовой онлайн-трансляцией игры на сайте LiveResult.ru. Мы будем регулярно освещать, какие события могут произойти в ходе матча.