Daku: Jamoaviy o‘yin Ivanovga eng yaxshi sovg‘a bo‘ldi
“Rubin” va “Sochi” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda eng yaxshi futbolchi deb topilgan Mirlind Daku o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv haqida gapirar ekan, Daku shunday dedi: “Menimcha, biz o‘yinni yaxshi boshladik, biroq keyin ‘Sochi’ jamoasi bosimni oshirdi. Tanaffus paytida murabbiy diqqatni yo‘qotmaslik va yana bir gol urishga harakat qilish lozimligini ta’kidladi.
Ko‘rib turganingizdek, so‘nggi daqiqalarda ‘Sochi’ hisobni qisqartirdi. Umuman olganda, o‘yin oxirigacha keskin va qiziqarli bo‘lib qoldi.” Daku shuningdek, “Sochi” himoyachilari bilan bo‘lgan kurash haqida ham fikr bildirdi: “Bugun bir himoyachi men bilan to‘qnashuvdan so‘ng almashtirildi, ikkinchi himoyachi esa o‘yin yakunida meni to‘xtata olmadi.
Agar hujumchi ikki gol urgan bo‘lsa, bu himoya chizig‘iga qarshi kurashda ustunlik deb hisoblash mumkin. To‘g‘risi, ular ham kuchli o‘yin ko‘rsatdi, lekin yakunda men g‘olib bo‘ldim.” Jamoa sardori Oleg Ivanovning tug‘ilgan kuni haqida savolga javoban Daku quyidagicha javob berdi: “Birinchi golimni urganimdan so‘ng, bu golni aynan sardorga bag‘ishladim.
Afsuski, hali sovg‘a olishga ulgurmadim, biroq butun jamoaning o‘yini Ivanov uchun eng yaxshi sovg‘a bo‘ldi, deb hisoblayman.”

Daku: Командная игра стала для Иванова лучшим подарком
После матча между командами "Рубин" и "Сочи" лучший игрок Мirlind Daku поделился своими мыслями. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о встрече, Даку сказал: "Мне кажется, мы хорошо начали игру, но затем команда 'Сочи' усилила давление. Во время перерыва тренер подчеркнул, что нужно не терять концентрацию и постараться забить еще один гол.
Как вы видите, в последние минуты 'Сочи' сократил отставание. В целом, игра оставалась напряженной и интересной до самого конца." Даку также высказался о борьбе с защитниками 'Сочи': "Сегодня один защитник был заменен после столкновения со мной, а второй защитник в конце игры не смог меня остановить.
Если нападающий забивает два гола, это можно считать преимуществом в борьбе против защитной линии. Честно говоря, они тоже показали сильную игру, но в итоге я оказался победителем." На вопрос о дне рождения капитана команды Олега Иванова Даку ответил: "После того, как я забил свой первый гол, я посвятил его именно капитану.
К сожалению, я еще не успел получить подарок, но считаю, что игра всей команды стала лучшим подарком для Иванова."