Rahimov: Rubin ichki raqobat va zaxiradan qiynalmoqda
“Rubin” jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov “Sochi”ga qarshi o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan keyingi intervyuda u birinchi navbatda Ilya Rozhkovning holati haqida gapirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rozhkov hali to‘liq tiklanmagan va uchrashuv davomida charchoq sezilgan.
Ayniqsa, birinchi bo‘lim oxirida uning harakatlarida charchoq ko‘rinib turgan. Murabbiy futbolchining jarohati haqida aniq ma’lumot yo‘qligini, biroq yaqin kunlarda Rozhkovning ahvoli yaxshilanib borishini kutayotganini aytdi.
Futbolchi tanaffusda yana 15-20 daqiqa maydonda qolishini, keyin esa almashtirilishini bildirgan. Murabbiy Mirlind Daku haqida ham to‘xtaldi.
Uning fikriga ko‘ra, Daku bugun yaxshi o‘yin ko‘rsatib, ikkita gol urdi. Ayniqsa, ikkinchi gol chiroyli tarzda amalga oshirildi.
Daku maydonda faol harakat qilib, gol urish va to‘p uzatishda ham jamoaga yordam berdi. Umuman olganda, u yaxshi va sifatli o‘yin namoyish etdi.
Jamoa sardori Oleg Ivanov bugun 39 yoshga to‘ldi. Murabbiy bu g‘alaba Ivanovga atalgan bo‘lsa, yaxshi bo‘lishini aytdi va futbolchilar uni ertaga jam bo‘lib, bayram dasturxoni atrofida tabriklashlari mumkinligini takidladi.
Rahimov “Rubin”ning yaxshi boshlangani haqida ham fikr bildirdi. U faqat o‘zini ayamay harakat qilish va intizom bilan uzoq davom etish qiyinligini, jamoada ichki raqobat va zaxira futbolchilar yetarli emasligini aytdi.
Yangi futbolchilar kelishi haqida savolga javoban, murabbiy bu jarayon to‘xtab qolmasligi kerakligini, biroq so‘nggi paytda jamoaga yangi futbolchilar kam qo‘shilayotganini ta’kidladi.

Рахимов: Рубин испытывает трудности из-за внутренней конкуренции и запасов
Главный тренер команды "Рубин" Рашид Рахимов высказал свои мысли после матча с "Сочи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью после матча он в первую очередь рассказал о состоянии Ильи Рожкова. По его словам, Рожков еще не полностью восстановился, и во время матча ощущалась усталость.
В частности, в конце первого тайма усталость была заметна в его действиях. Тренер отметил, что у него нет точной информации о травме футболиста, но он ожидает, что в ближайшие дни состояние Рожкова улучшится.
Футболист заявил, что во время перерыва он останется на поле еще на 15-20 минут, а затем будет заменен. Тренер также остановился на Мирланде Даку.
По его мнению, Даку сегодня показал хорошую игру и забил два гола. Особенно второй гол был реализован красиво.
Даку активно действовал на поле, помогая команде как в забивании голов, так и в передачах. В целом, он продемонстрировал хорошую и качественную игру.
Капитан команды Олег Иванов сегодня отметил 39-летие. Тренер сказал, что если эта победа посвящена Иванову, то это будет хорошо, и отметил, что футболисты могут завтра собраться и поздравить его за праздничным столом.
Рахимов также высказался о хорошем начале "Рубина". Он отметил, что трудно продолжать действовать безжалостно и с дисциплиной на протяжении долгого времени, а также что в команде недостаточно внутренней конкуренции и запасных игроков.
Отвечая на вопрос о приходе новых футболистов, тренер подчеркнул, что этот процесс не должен останавливаться, однако в последнее время в команду приходит мало новых игроков.