Cherchesov "Axmat" bosh murabbiyligiga asosiy nomzod bo‘ldi
Rossiya Premyer-ligasida yangi mavsumning birinchi murabbiy o‘zgarishi ro‘y berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Axmat" jamoasi bosh murabbiy Aleksandr Storojuk bilan hamkorlikni to‘xtatdi. Bunga sabab jamoaning mavsum boshidan beri, jumladan Rossiya Kubogi doirasidagi uchrashuvlarda ketma-ket to‘rt marta mag‘lub bo‘lishi bo‘ldi.
Hozirda "Axmat" jamoasini boshqarish uchun Stanislav Cherchesov nomzodi ko‘rib chiqilmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, klub rahbariyati 61 yoshli mutaxassis bilan allaqachon bog‘langan.
Bu haqda Metaratings axborot manbalari xabar bermoqda. Eslatib o‘tamiz, Stanislav Cherchesov 2011-2013 yillar oralig‘ida ham "Axmat" jamoasida bosh murabbiy bo‘lib ishlagan.
U joriy yilning yanvar oyidan beri hech bir jamoada ishlamagan, sababi Qozog‘iston terma jamoasidan ketgan edi. "Axmat" jamoasi navbatdagi uchrashuvini 9 avgust kuni o‘z maydonida "Zenit"ga qarshi o‘tkazadi.
Bu uchrashuv Rossiya Premyer-ligasi doirasida bo‘lib o‘tadi. Klub yangi murabbiy bilan kelishuvga erishishi yoki yo‘qligi esa yaqin kunlarda ma’lum bo‘ladi.

Черчесов стал основным кандидатом на пост главного тренера "Ахмата"
В Российской Премьер-Лиге произошла первая смена тренера нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Ахмат" прекратила сотрудничество с главным тренером Александром Сторожук. Причиной стало то, что команда с начала сезона, включая матчи Кубка России, потерпела подряд четыре поражения.
В настоящее время рассматривается кандидатура Станислава Черчесова на пост главного тренера "Ахмата". По данным, руководство клуба уже связалось с 61-летним специалистом.
Об этом сообщают источники Metaratings. Напомним, что Станислав Черчесов также работал главным тренером "Ахмата" в период с 2011 по 2013 годы.
С января текущего года он не работал ни в одной команде, так как покинул сборную Казахстана. Команда "Ахмат" проведет следующий матч 9 августа на своем поле против "Зенита".
Этот матч пройдет в рамках Российской Премьер-Лиги. Будет ли клуб достигать соглашения с новым тренером, станет известно в ближайшие дни.