Lukin: Zenitga qarshi o‘yinda hakam qarori bahsli bo‘ldi
CSKA himoyachisi Matvey Lukin Sankt-Peterburgda o‘tgan RPL uchinchi turida «Zenit»ga qarshi o‘yindagi hakamlik masalasiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. «Zenit» jamoasi penaltidan gol urib, hisobni tenglashtirdi.
Mazkur penaltining belgilanilishi ayrim savollarni keltirib chiqardi. Matvey Lukinning aytishicha, hakamlar har bir bahsli vaziyatda shunday qaror qabul qilganida maydonda o‘ynash juda qiyin bo‘ladi.
U o‘z so‘zida hakamlikni batafsil muhokama qilishni istamadi, biroq kelgusida shunday vaziyatlarga yo‘l qo‘ymaslik uchun jamoa 3-4ta gol farqi bilan g‘alaba qozonishga harakat qilishini ta’kidladi. Navbatdagi turda CSKA 9-avgust kuni o‘z maydonida Qozonning «Rubin» jamoasini qabul qiladi.
Hozirgi kunga kelib, CSKA uchta o‘yin natijasiga ko‘ra besh ochko jamg‘arib, turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa oldinda bo‘lib o‘tadigan uchrashuvlarda yuqori natijaga erishish uchun harakat qiladi.

Лукин: В матче против Зенита решение судьи было спорным
Защитник ЦСКА Матвей Лукин высказал свое мнение о судействе в матче против «Зенита», который прошел в Санкт-Петербурге в третьем туре РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 1:1. Команда «Зенит» забила гол с пенальти и сравняла счет.
Назначение этого пенальти вызвало ряд вопросов. По словам Матвея Лукина, когда судьи принимают такие решения в спорных ситуациях, играть на поле становится очень сложно.
Он не хотел подробно обсуждать судейство, но отметил, что команда будет стараться выигрывать с разницей в 3-4 гола, чтобы избежать подобных ситуаций в будущем. В следующем туре ЦСКА 9 августа примет казанский «Рубин» на своем поле.
На сегодняшний день ЦСКА набрал пять очков по итогам трех игр и занимает восьмое место в турнирной таблице. Команда будет стараться добиться высоких результатов в предстоящих встречах.