Eshterekov: “Lokomotiv” birinchi o‘rinni saqlashga tayyor
«Lokomotiv» futbol klubi sobiq bosh murabbiyi Vladimir Eshterekov mavsum boshlanishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoaning yangi mavsumdagi natijalari kutilganidan yuqori bo‘ldi. Eshterekov, eng muhimi, faktlarga tayanish zarurligini ta’kidladi: «Lokomotiv» dastlabki uch uchrashuvda uchta g‘alabaga erishdi va turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natijani asos qilib olish lozim, — deydi mutaxassis. Jamoaning yaxshi natija ko‘rsatishiga nimalar sabab bo‘ldi, degan savolga Eshterekov aniq javob berish qiyinligini aytdi.
Uning fikricha, futbolchilar mavsumoldi tayyorgarlikni to‘g‘ri o‘tkazgan. Natijada, jamoa taktik, jismoniy va texnik jihatdan o‘zini yaxshi ko‘rsatmoqda.
Biroq hali ham kamchiliklar yo‘q emas, chempionat endigina boshlandi va jamoa oldinda yana o‘sish uchun imkoniyatga ega. Dastlabki uch uchrashuvda kimni alohida ajratgan bo‘lardingiz, degan savolga esa u, jamoaning umumiy harakatlari natija berganini, alohida futbolchilar emas, aynan jamoaviy o‘yin muhim bo‘lganini ta’kidladi.
Shuningdek, Eshterekov «Krylya Sovetov» safida to‘p surayotgan va uch uchrashuvda to‘rtta gol urgan 20 yoshli Vadim Rakov haqida ham fikr bildirdi. Unga ko‘ra, Rakovga o‘yin amaliyoti zarur bo‘lgani uchun ijaraga berilgan va bu to‘g‘ri qaror bo‘lgan.
Hozir u o‘zini ko‘rsatmoqda va tajriba orttirmoqda. Kelajakda, agar jamoaga kerak bo‘lsa, yana «Lokomotiv»ga qaytishi mumkin.
Keyingi o‘yinda «Lokomotiv» «Spartak» bilan uchrashadi. Eshterekovning aytishicha, «Spartak» mavsumni muvaffaqiyatsiz boshlagan, biroq natijani faqat o‘yin ko‘rsatadi.
Kim taktik va jismoniy jihatdan yaxshiroq tayyor bo‘lsa, o‘sha g‘alaba qozonadi. Uning fikricha, hozircha «Lokomotiv» to‘g‘ri yo‘lda va shu tempda harakat qilishda davom etishi kerak.
Uchrashuvdan oldin favoritni aytish qiyin, natija faqat so‘nggi daqiqalarda ma’lum bo‘ladi. «Lokomotiv»da birinchi o‘rinni mustahkamlash uchun barcha imkoniyatlar bor.
Uchrashuv qizg‘in va murosasiz kechishi kutilmoqda, natijani esa futbolchilarning ruhiy va jismoniy tayyorgarligi belgilaydi.
Bangkokda o'zbek bokschilari Futures Cup turnirida g'alabaga erishdi
Tailand poytaxti Bangkok shahrida boks bo'yicha yoshlar o'rtasida Futures Cup xalqaro turniri qizg'in davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Quvonarli holat shundaki, ushbu
Sport Bugun, 07:39
Gvardiola Realga qarshi mag'lubiyatdan so'ng norozi bo'ldi
Manchester Siti jamoasining mashhur bosh murabbiyi Pep Gvardiola Ispaniyaning Real klubiga qarshi o'tkazilgan jiddiy bahsdan so'ng matbuot oldida gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.

Ештереков: “Локомотив” готов сохранить первое место
Бывший главный тренер футбольного клуба «Локомотив» Владимир Эштереков поделился своими мыслями о начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результаты команды в новом сезоне оказались выше ожидаемых. Эштереков подчеркнул, что важно опираться на факты: «Локомотив» добился трех побед в первых трех матчах и занимает первое место в турнирной таблице.
Эту результативность необходимо взять за основу, — говорит специалист. На вопрос, что стало причиной хороших результатов команды, Эштереков отметил, что дать точный ответ сложно.
По его мнению, футболисты правильно провели предсезонную подготовку. В результате команда хорошо проявляет себя тактически, физически и технически.
Однако недостатки все еще присутствуют, чемпионат только начался, и у команды есть возможность для дальнейшего роста. На вопрос, кого бы он выделил в первых трех матчах, он отметил, что именно общие действия команды принесли результат, а не отдельные футболисты, командная игра была важна.
Также Эштереков высказался о 20-летнем Вадиме Раковом, который выступает за «Крылья Советов» и забил четыре гола в трех матчах. По его словам, Раков был отдан в аренду, так как ему необходима игровая практика, и это было правильным решением.
Сейчас он проявляет себя и накапливает опыт. В будущем, если команде это будет нужно, он может вернуться в «Локомотив».
В следующем матче «Локомотив» встретится со «Спартаком». По словам Эштерекова, «Спартак» неудачно начал сезон, но результат покажет только игра.
Кто тактически и физически будет лучше подготовлен, тот и победит. По его мнению, пока «Локомотив» на правильном пути и должен продолжать действовать в том же темпе.
Перед матчем трудно назвать фаворита, результат станет известен только в последние минуты. У «Локомотива» есть все возможности для укрепления первого места.
Матч ожидается напряженным и бескомпромиссным, результат будет определяться психической и физической подготовкой футболистов.