Poytaxtning Dinamo jamoasi futbolchisi Bitello Sochi jamoasiga qarshi o‘yindan keyin o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turi doirasidagi ushbu uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Bitelloning so‘zlariga ko‘ra, bugungi o‘yinda jamoa hujumlarni yakunlashda aniq harakat yetishmadi.
U jamoa Krasnodarga qarshi o‘yinga nisbatan ko‘proq imkoniyat yaratganini, ammo ularni golga aylantirishda muammolar bo‘lganini ta’kidladi. Futbolchi oldinda ham mehnat qilish va ilgari gol ura olmagan vaziyatlarni ham to‘liq amalga oshirish zarurligini qayd etdi.
Shuni ham aytish kerakki, Dinamo futbolchilari raqib darvozasiga 29 marta zarba yo‘lladi. Bu natija klubning so‘nggi besh yildagi rekordini takrorladi.
Mazkur o‘yindan so‘ng Valeriy Karpin boshchiligidagi Dinamo jamoasi Rossiya chempionati turnir jadvalida 5 ochko bilan to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Sochi esa ushbu musobaqada ilk ochkosini qo‘lga kiritib, hozirda jadvalning o‘n to‘rtinchi pog‘onasida joylashgan.

Bitello: В Динамо есть проблемы с завершением атак
Игрок команды Динамо из столицы Бителло поделился своими мыслями после матча с командой Сочи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч в рамках четвертого тура чемпионата России завершился со счетом 1:1. По словам Бителло, в сегодняшней игре команде не хватило точных действий при завершении атак.
Он отметил, что команда создала больше возможностей по сравнению с игрой против Краснодара, но были проблемы с их реализацией. Футболист подчеркнул, что необходимо продолжать работать и полностью реализовывать ситуации, в которых ранее не удавалось забить.
Также стоит отметить, что футболисты Динамо нанесли 29 ударов по воротам соперника. Этот результат повторил рекорд клуба за последние пять лет.
После этого матча команда Динамо под руководством Валерия Карпина занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата России с 5 очками. Сочи же, набрав свои первые очки в этом турнире, сейчас находится на четырнадцатом месте в таблице.