Bashakshehir Fayzullayev transferi uchun CSKAga hali to‘lamadi
Turkiyaning Istanbul Bashakshehir futbol klubi hozircha Moskvaning CSKA jamoasiga futbolchi Abbosbek Fayzullayevning transferi uchun to‘liq hisob-kitob qilgani yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda CSKA klubi vakili Kirill Breydo ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Moskva klubi va Istanbul Bashakshehir o‘rtasida yozishmalar davom etmoqda.
Klub vakili pul bu haftada kelishini kutayotganini bildirdi. Abbsoek Fayzullayev bu yil iyul oyining oxirida Moskva klubini tark etgan edi.
U turk jamoasi bilan besh yillik mehnat shartnomasini imzolagan. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, Fayzullayevning transferi Istanbul Bashakshehir klubiga sakkiz million yevroga tushgan.
Hozircha CSKA klubi ushbu mablag‘ni to‘liq olgani yo‘q. Eslatib o‘tamiz, Abbosbek Fayzullayev 21 yoshda bo‘lib, u o‘zining yoshiga qaramay, bir necha mavsum davomida Moskvaning CSKA jamoasida asosiy tarkib futbolchisi sifatida maydonga tushgan.
Uning Turkiya chempionatiga o‘tishi futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda. Klub vakillari transfer bo‘yicha barcha moliyaviy masalalar tez orada hal etilishiga umid qilmoqda.

Башакшехир Файзуллаев трансфера за ЦСКА еще не заплатил
Турецкий футбольный клуб Стамбул Башакшехир пока не произвел полный расчет за трансфер футболиста Аббосбека Файзуллаева в московский ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил представитель клуба ЦСКА Кирилл Брейдо. По его словам, в настоящее время продолжается переписка между московским клубом и Стамбулом Башакшехир.
Представитель клуба заявил, что ожидает поступления денег на этой неделе. Аббосбек Файзуллаев покинул московский клуб в конце июля этого года.
Он подписал пятилетний трудовой контракт с турецким клубом. По данным портала Transfermarkt, трансфер Файзуллаева обошелся клубу Стамбул Башакшехир в восемь миллионов евро.
Пока клуб ЦСКА не получил эту сумму полностью. Напоминаем, что Аббосбек Файзуллаев 21 год, и, несмотря на свой возраст, он несколько сезонов подряд выходил на поле в качестве основного игрока московского ЦСКА.
Переход в турецкую лигу ожидается как новый этап в карьере футболиста. Представители клуба надеются, что все финансовые вопросы по трансферу будут решены в ближайшее время.