Zenit Axmatga qarshi o‘yinida ustunlik ko‘rsata olmadi
Rossiya oliy futbol ligasining to‘rtinchi tur uchrashuvida Grozniy shahri jamoasi “Axmat” o‘z maydonida Sankt-Peterburgning “Zenit” klubini qabul qilib, kutilmagan tarzda 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija haqida futbol sharhlovchisi Gennadiy Orlov o‘z fikrini bildirdi. Orlovning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” jamoasi “Axmat”ga jiddiy muammo tug‘dira olmadi.
Cherchesov boshchiligidagi mezbonlar raqibning harakatlarini osonlik bilan anglab oldi. Futbol sharhlovchisi hozirgi zamonaviy futbol bunday sust va sekin o‘yinlarni qabul qilmasligini ta’kidladi.
To‘rt turdan so‘ng Rossiya chempionatida “Zenit” besh ochko to‘plab, turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. Sergey Semak boshchiligidagi jamoa yetakchi “Lokomotiv”dan yetti ochkoga ortda qolmoqda.
Bu natija “Zenit” uchun kutilmagan holat bo‘lib, jamoa oldingi mavsumlardagi natijalarni takrorlay olmayapti. Mutaxassislar fikricha, “Zenit” o‘z o‘yinini kuchaytirishi va raqiblar qarshisida yanada faol harakat qilishi lozim.

Зенит не смог продемонстрировать преимущество в игре против Ахмата
В четвертом туре Российской Премьер-лиги команда города Грозный "Ахмат" на своем поле неожиданно одержала победу над клубом "Зенит" из Санкт-Петербурга со счетом 1:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По поводу этого результата футбольный комментатор Геннадий Орлов высказал свое мнение. По словам Орлова, команда "Зенит" не смогла создать серьезных проблем "Ахмату".
Хозяева под руководством Черчесова легко разобрались с действиями соперника. Футбольный комментатор отметил, что современный футбол не принимает такие медленные и вялые игры.
После четырех туров "Зенит" набрал пять очков и занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата России. Команда под руководством Сергея Семака отстает от лидера "Локомотива" на семь очков.
Этот результат стал неожиданным для "Зенита", команда не может повторить результаты предыдущих сезонов. По мнению специалистов, "Зениту" необходимо усилить свою игру и действовать более активно против соперников.