“Lokomotiv” va “Spartak” muxlislari jazolanishi mumkin
O‘tgan dam olish kunlari Rossiya oliy futbol ligasida “Lokomotiv” va “Spartak” jamoalari o‘rtasida derbi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng har ikki klub Rossiya futbol ittifoqi nazorat-intizom qo‘mitasi tomonidan jazolanishi mumkin. Qo‘mita raisi Artur Grigoryants ma’lum qilishicha, navbatdagi yig‘ilishda muxlislarning haqoratli hayqiriqlari muhokama qilinadi.
Nazorat-intizom qo‘mitasi “Spartak” muxlislari tomonidan “Lokomotiv” jamoasiga, shuningdek, “Spartak” muxlislari tomonidan hakamga nisbatan haqoratomuz so‘zlar aytilganini qayd etdi. Bu holatlar rasmiy tarzda hujjatlashtirildi va tegishli tartibda ko‘rib chiqiladi.
Eslatib o‘tamiz, ushbu bahsda “Lokomotiv” o‘z maydonida “Spartak” ustidan 4:2 hisobida g‘alaba qozondi. Uchrashuvda “Lokomotiv” jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Aleksey Batrakov xet-trik qayd etdi.
Mazkur voqea futbol jamoatchiligi e’tiborini tortdi va klub muxlislari xatti-harakatlari yuzasidan tegishli choralar ko‘rilishi kutilmoqda.

“Локомотив” и “Спартак” могут быть наказаны
В прошлые выходные в Российской высшей футбольной лиге состоялся дерби-матч между командами “Локомотив” и “Спартак”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этой игры оба клуба могут быть наказаны Контрольно-дисциплинарным комитетом Российского футбольного союза. Председатель комитета Артур Григорьянц сообщил, что на следующем заседании будут обсуждаться оскорбительные выкрики болельщиков.
Контрольно-дисциплинарный комитет отметил, что болельщики “Спартака” произнесли оскорбительные слова в адрес команды “Локомотив”, а также в адрес судьи. Эти случаи были официально задокументированы и будут рассмотрены в установленном порядке.
Напоминаем, что в этом матче “Локомотив” одержал победу над “Спартаком” со счетом 4:2 на своем поле. В матче полузащитник “Локомотива” Алексей Батраков оформил хет-трик.
Данный инцидент привлек внимание футбольного сообщества, и ожидаются соответствующие меры в отношении поведения болельщиков клуба.