Bakaev Lokomotivga o‘tishining sabablarini ochiq aytdi
Zelimxon Bakaev Moskvaning Lokomotiv jamoasiga Ximki klubidan qanday o‘tganini so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, Moskva yaqinidagi Ximki futbol klubi Rossiya oliy ligasidan chetlatilgan va amalda o‘z faoliyatini to‘xtatgan. Bakaevning aytishicha, u jamoa Rossiya oliy ligasida qolgan taqdirda ham Ximki klubini tark etishni rejalashtirgan edi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Lokomotiv jamoasidan taklif kelgani haqida unga agenti Germanning ma’lum qilgan. Bakaev bu taklifni ko‘rib chiqishda ko‘p o‘ylanmaganini ta’kidladi, chunki Lokomotivning o‘yini unga yoqqan.
Futbolchi Lokomotiv jamoasining o‘yin uslubini qadrlashini va bu taklifni mamnuniyat bilan qabul qilganini bildirdi. Hozirgi kunda Lokomotiv jamoasi to‘rt turdan so‘ng 12 ochko jamg‘argan va Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Bakaev yangi jamoasida faoliyatini davom ettirishdan mamnunligini bildirib, oldinda yana ko‘plab muhim o‘yinlar kutayotganini aytdi. Shu bilan birga, u Lokomotiv tarkibida o‘zini ko‘rsatishga harakat qilishini va muxlislar ishonchini oqlash uchun astoydil harakat qilishini ta’kidladi.

Бакаев открыто рассказал о причинах перехода в Локомотив
Зелимхан Бакаев рассказал, как он перешел в московский Локомотив из клуба Химки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напоминаем, что футбольный клуб Химки, расположенный под Москвой, был исключен из Российской Премьер-Лиги и фактически прекратил свою деятельность. По словам Бакаева, он планировал покинуть клуб Химки, даже если бы команда осталась в Российской Премьер-Лиге.
По его словам, его агент Герман сообщил ему о предложении от Локомотива. Бакаев отметил, что не долго думал над этим предложением, так как игра Локомотива ему понравилась.
Футболист заявил, что ценит стиль игры команды Локомотив и с радостью принял это предложение. В настоящее время команда Локомотив после четырех туров набрала 12 очков и занимает первое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги.
Бакаев выразил удовлетворение тем, что продолжает свою карьеру в новой команде, и сказал, что впереди его ждут еще много важных игр. В то же время он подчеркнул, что будет стараться проявить себя в составе Локомотива и усердно работать, чтобы оправдать доверие болельщиков.