Kubok uchrashuvida «Zenit» va «Rubin» jamoalari o‘rtasidagi bahsda uchinchi gol urildi va bu safar gol hisobga olindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 70-daqiqasida «Zenit» futbolchisi Arsen Adamov o‘ng qanotdan to‘pni jarima maydonchasining markaziga uzatdi. To‘pni Mateno Kassierra qabul qilib oldi va darvozaga aniq zarba yo‘lladi.
Natijada, hisob 1:0 ko‘rinishida o‘zgardi. Hozirgi paytda tablodagi natijaga ko‘ra, «Zenit» jamoasi 6 ochkoga ega bo‘ldi, raqib esa 3 ochko bilan yetakchi bilan oradagi farqni saqlab turibdi.
Mazkur o‘yin bo‘yicha barcha asosiy voqealar va har bir daqiqa tafsilotlari matnli tarzda LiveResult.ru saytida yoritib borilmoqda. Uchrashuv davomida har ikki jamoa ham faol harakat qilmoqda, biroq «Zenit»ning ustunligi hisobda yaqqol namoyon bo‘ldi.
Jamoaning hujumdagi harakatlari samarali bo‘lib, gol muallifi va uzatma bergan futbolchi o‘zaro yaxshi hamkorlik namoyish etdi. O‘yin davom etmoqda va yakuniy natija hali aniq emas.

Кассиера гол принес преимущество Зениту
В кубковом матче между командами «Зенит» и «Рубин» был забит третий гол, и на этот раз он был засчитан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 70-й минуте игрок «Зенита» Арсен Адамов подал мяч с правого фланга в центр штрафной площади. Мяч принял Матено Кассьерра и точно отправил его в ворота.
В результате счет изменился на 1:0. В настоящее время по таблице «Зенит» имеет 6 очков, а соперник сохраняет разницу в 3 очка с лидером.
Все основные события и подробности каждой минуты этого матча освещаются в текстовом формате на сайте LiveResult.ru. В ходе встречи обе команды активно действуют, однако преимущество «Зенита» явно проявилось в счете.
Атаки команды были эффективными, и автор гола, и игрок, сделавший передачу, продемонстрировали хорошее взаимодействие. Игра продолжается, и окончательный результат еще не ясен.