Spartak penaltilarda yutqazdi, lekin xarakter ko‘rsatdi
"Spartak" jamoasi hujumchisi Nikita Massalyga Rossiya Kubogi doirasida "Dinamo" (Maxachkala) jamoasiga qarshi o‘yindan keyin o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv asosiy vaqti 1:1 hisobida yakunlandi. Biroq, penaltilar seriyasida "qizil-oq"lar raqibiga imkoniyatni boy berdi.
Nikita Massalyga o‘yindan so‘ng shunday dedi: "Penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘lish juda achinarli. Go‘yo o‘yinni yutib bo‘ldik, deb o‘ylagandik.
Umuman olganda, jamoamiz xarakter ko‘rsata oldi. Qo‘shimcha daqiqalarda hisobni tenglashtira oldik.
Ammo penaltilar bu – omadga bog‘liq jarayon." "Spartak" jamoasi uchun keyingi uchrashuv guruh bosqichining navbatdagi turi bo‘lib, unda ular o‘z maydonida "Pari NN" jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin 26-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Mazkur bahsda jamoa muxlislari g‘alaba kutmoqda. Klub a’zolari esa oldinga harakat qilish va keyingi bosqichga chiqish uchun bor kuchini ishga soladi.

Спартак проиграл в пенальти, но проявил характер
"Спартак" нападающий Никита Масалий поделился своими мыслями после матча Кубка России против команды "Динамо" (Махачкала). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основное время встречи завершилось со счетом 1:1. Однако в серии пенальти "красно-белые" упустили возможность.
Никита Масалий сказал после матча: "Проиграть в серии пенальти очень обидно. Казалось, что мы уже выиграли игру.
В целом, наша команда смогла проявить характер. Мы смогли сравнять счет в добавленные минуты.
Но пенальти – это процесс, зависящий от удачи." Следующий матч для команды "Спартак" станет очередным туром группового этапа, в котором они примут команду "Пари НН" на своем поле. Эта игра запланирована на 26 августа.
В этом матче болельщики команды ожидают победу. Члены клуба приложат все усилия, чтобы продвинуться вперед и выйти в следующий этап.