Sion navbatdagi o‘rtoqlikda Zenitdan revanj olishni istaydi
Shveysariya klubi Sion ikkinchi o‘rtoqlik uchrashuvida Sankt-Peterburgning Zenit jamoasidan revanj olishga intilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub prezidenti Kristian Konstantin ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Sion jamoasi o‘tgan yozgi yig‘indan keyin o‘z o‘yinini yaxshilaganini ko‘rsatishni va Sankt-Peterburgda o‘tayotgan mashg‘ulot yig‘inining afzalliklaridan foydalanishni istaydi.
Eslatib o‘tamiz, Sion va Zenit o‘rtasidagi ilk nazorat uchrashuvi o‘tgan oy Gazprom Arenada bo‘lib o‘tgan edi. O‘sha bahsda Zenit bosh murabbiyi Sergey Semak shogirdlari shveysariyalik raqiblarini 5:2 hisobida mag‘lubiyatga uchratgan.
Klublar o‘rtasidagi navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvi 6-sentabr kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Mazkur bahsda Sion jamoasi oldingi mag‘lubiyat uchun o‘z muxlislari oldida revanj olishga harakat qiladi.
Klub rahbariyatining fikricha, bu uchrashuv jamoaning tayyorgarlik darajasini baholash uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Сион хочет взять реванш у Зенита в следующем товарищеском матче
Швейцарский клуб Сион стремится взять реванш у санкт-петербургского Зенита во втором товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил президент клуба Кристиан Константин. По его словам, команда Сион хочет продемонстрировать, что улучшила свою игру после летнего сбора, и воспользоваться преимуществами тренировочного сбора, проходящего в Санкт-Петербурге.
Напомним, что первая контрольная встреча между Сионом и Зенитом прошла в прошлом месяце на Газпром Арене. В том матче подопечные главного тренера Зенита Сергея Семака одержали победу над швейцарскими соперниками со счетом 5:2.
Следующий товарищеский матч между клубами запланирован на 6 сентября. В этой встрече команда Сион постарается взять реванш перед своими болельщиками за предыдущее поражение.
По мнению руководства клуба, эта встреча будет иметь важное значение для оценки уровня подготовки команды.