“Lokomotiv” Samoshnikov uchun “Spartak” taklifini rad etdi
Matbuotda “Spartak” futbol klubi Il’ya Samoshnikov bo‘yicha taklifini yaxshilagani haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Himoyachi bir nechta pozitsiyada o‘ynay oladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, “Spartak” klubi Samoshnikov uchun “Lokomotiv” jamoasiga 350 million rubl taklif qilgan.
Biroq, “Chempionat” nashri xabariga ko‘ra, “Lokomotiv” ushbu taklifni qabul qilmaydi. Klub rahbariyati 27 yoshli Samoshnikov transferi uchun ko‘proq mablag‘ kutmoqda.
Ular futbolchini taxminan 5 million yevroga, ya’ni 465 million rubl atrofida sotmoqchi. Yangi mavsumda Il’ya Samoshnikov “Lokomotiv” tarkibida atigi ikki uchrashuvda maydonga tushdi.
Futbolchining amaldagi shartnomasi 2026/2027 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan. Shu bois, klub futbolchini sotishda shoshilmasdan, eng yaxshi taklifni kutmoqda.
Samoshnikovning transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda. “Spartak” va “Lokomotiv” klublari o‘rtasida kelishuvga erishilishi hozircha noma’lum.

“Локомотив” отклонил предложение “Спартака” для Самошникова
В прессе появились сообщения о том, что футбольный клуб “Спартак” улучшил свое предложение по Илье Самошникову. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник может играть на нескольких позициях. По данным, клуб “Спартак” предложил команде “Локомотив” 350 миллионов рублей за Самошникова.
Однако, по информации издания “Чемпионат”, “Локомотив” не примет это предложение. Руководство клуба ожидает больше средств за трансфер 27-летнего Самошникова.
Они хотят продать футболиста примерно за 5 миллионов евро, то есть около 465 миллионов рублей. В новом сезоне Илья Самошников вышел на поле всего в двух матчах в составе “Локомотива”.
Контракт футболиста действителен до конца сезона 2026/2027. Поэтому клуб не спешит с продажей футболиста и ждет лучшего предложения.
Переговоры по трансферу Самошникова продолжаются. Достигнуто ли соглашение между клубами “Спартак” и “Локомотив” пока неизвестно.