Superliganing beshinchi turida “Qizilqum” va “Neftchi” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin o‘z nihoyasiga yetdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mehmon jamoa “Neftchi” aniq ustunlik bilan 4:0 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu g‘alaba natijasida “Neftchi” ochkolarini 15 taga yetkazib, ligadagi peshqadamlik mavqeini mustahkamladi.
Uchrashuv 18-daqiqada Zoran Marushichning goli bilan boshlandi. 41-daqiqada Alisher Odilov jamoasining ustunligini yanada oshirdi.
Ikkinchi bo‘limda ham mehmonlar hujumini davom ettirdi. 51-daqiqada Marushich dublni to‘ldirdi.
59-daqiqada esa Ikrom Aliboyev penaltidan aniq zarba yo‘llab, bahs natijasini 4:0 ga olib chiqdi. “Qizilqum” jamoasida Farhod Rahmatov, Shahzod Rahmatullayev, Shahzod Turopov, Oleksey Shchebetun, Nikola Kumburovich, Bobomurod Bozorov, Samandar Shukurullayev, Jambuli Jigauri, Grigol Chabradze, Shohruz Norxonov va Diyor Rahmatullayev maydonga tushdi.
“Neftchi” tarkibida esa Botirali Ergashev, Boyan Siger, Ikrom Aliboyev, Ibrohimhalil Yo‘ldoshev, Abror Ismoilov, Jamshid Iskanderov, Anvar G‘ofurov, Alisher Odilov, Yovan Jokich, Zoran Marushich va Farruh Sayfiyev ishtirok etdi. “Neftchi” jamoasi bosh murabbiyi Islom Ismoilov rahbarligida har o‘yinda kamida uchta gol urish orqali yuqori samaradorligini namoyish etmoqda.
“Qizilqum” esa 6 ochko bilan ligada o‘n birinchi o‘rinda bormoqda. Statistik ma’lumotlarga ko‘ra, “Neftchi” jamoasining hujumdagi barqarorligi va tizimli harakatlari, shuningdek, to‘pni samarali uzatishi g‘alabaning asosiy omillari bo‘ldi.
“Qizilqum” himoyasi yaxshi harakat qilgan bo‘lsa-da, raqibning tezkor va samarali hujumlari qarshisida ojiz qolindi. Mazkur g‘alaba “Neftchi”ning ligadagi ustunligini yanada mustahkamladi hamda muxlislar uchun katta quvonch va umid manbai bo‘ldi.
Bu natija jamoaga kelgusidagi bahslarda ham yuqori natijalarga erishish imkonini yaratadi. Manba: One.uz

В пятом туре Суперлиги матч между командами «Кызылкум» и «Нефтчи» подошел к своему завершению. Об этом сообщил Zamin.uz.
Гости, команда «Нефтчи», одержали уверенную победу со счетом 4:0. Благодаря этой победе «Нефтчи» довел количество очков до 15 и укрепил свое лидерство в лиге.
Встреча началась с гола Зорана Марушича на 18-й минуте. На 41-й минуте Алишер Одилов увеличил преимущество своей команды.
Во втором тайме гости продолжили атаковать. На 51-й минуте Марушич оформил дубль.
На 59-й минуте Икром Алибоев реализовал пенальти, доведя счет до 4:0. В составе «Кызылкума» на поле вышли Фарход Рахматов, Шахзод Рахматуллаев, Шахзод Туропов, Алексей Щебетун, Никола Кумбурович, Бобомурод Бозоров, Самандар Шукруллаев, Джамбули Джигури, Григол Чабрадзе, Шохруз Норхонов и Дийор Рахматуллаев.
В составе «Нефтчи» сыграли Ботирали Эргашев, Боян Сигер, Икром Алибоев, Иброхимхалил Ёлдошев, Аброр Исмоилов, Джамшид Искандеров, Анвар Гофуров, Алишер Одилов, Йован Йокич, Зоран Марушич и Фаррух Сайфиев. Главный тренер «Нефтчи» Ислам Исмоилов демонстрирует высокую эффективность, забивая не менее трех голов в каждом матче.
«Кызылкум» с 6 очками занимает одиннадцатое место в лиге. Согласно статистическим данным, стабильность и системность атак «Нефтчи», а также эффективные передачи мяча стали основными факторами победы.
Хотя защита «Кызылкума» действовала хорошо, она оказалась бессильна перед быстрыми и эффективными атаками соперника. Эта победа еще больше укрепила лидерство «Нефтчи» в лиге и стала большим источником радости и надежды для болельщиков.
Этот результат даст команде возможность добиваться высоких результатов и в будущих матчах. Источник: One.uz